KATEGORI

Llogje

Spiropali shkel masat anti-covid, viziton shtëpinë e Saliut dhe Lirisë pa maska dhe pa distancë

Teksa autoritetet shëndetësore bëjnë thirrje për zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID, ministrja e kabinetit qeveritar Elisa Spiropali duket se nuk...

“Varfanjaku” Arben Ahmetaj rrëfen se si e ndanë “copën e bukës” 1000 euro tek Nusreti (film)

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ose si njihet ndryshe ‘Tigri’, ka nxjerrë gjithë mllefin e tij gjatë një emisionini televiziv ndërsa komentonte darkën e...

Rama ironizon Fevziun nga Dardha: Çfarë më tha për Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ironizoi opozitën nga Dardha duke thënë se nuk e njohin vendin, ndërkohë që s’ka kursyer as gazetarin Blendi Fevziu. “Më e keqja...

U mblodhën gjithë ata burra e gra për të mundur një 7 vjeçar në shah (film)

Quhet Kristian Naska dhe është vetëm 7 vjeç. Është një nga talentet e reja të shahut shqiptar. Ka qenë pikërisht ky vogëlush që e...

Skandali me Ndraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Manjani: Kush siguroi dozën e parë të vaksinës, të dytën do ta marrë kokainë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar duke u shprehur se kush arrin të marrë dozën e parë të vaksinës, të dytën do e...

Pas pushtimit të Francës, Edi Rama jep urdhër të pushtohet Rusia

Shqipëria ka hapur luftë me Rusinë. Tirana zyrtare ka përzënë një diplomat, se shkeli masat anti-COVID. Diplomati ishte kaq i paturp sa i shkeli...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit. Lajmi...

Rudina Hajdari tepër “e emocionuar”, ngatërrohet sërish në artikulim… (film)

Deputetja Rudina Hajdari është ngatërruar serish teksa ka qenë duke folur në një intervistë për “Log” në ABC përballë disa gazetarëve. Situata të ngjashme ndodhin...

I shpërthen cigarja elektronike, burri digjet në duar dhe tek organet gjenitale

Një 36-vjeçar nga Milano u dërgua me urgjencë me “kodin e verdhë” në spital pasi i shpërtheu cigarja elektronike. Mediat italiane raportojnë se 36-vjeçari ka...

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...