KATEGORI

Llogje

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Gara për hetues në BKH/ Vrapi skualifikon 300 kandidatë, filtrat fizikë të “pakalueshëm” për aplikantët

Ditën e sotme është zhvilluar testimi fizik për 403 kandidatët e mbetur në garë për pozicionin e hetuesit në Byronë Kombëtare të Hetimit. Me...

Bleona Qereti do të këndojë sot për republikanët në tubimin e Mike Pence

Këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti e cila punon dhe jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës prej vitesh, mësohet se do të këndojë ditën e...

Asimptomatik. I mbyllur në shtëpi. Çfarë të bëjë CR7? Qeth flokët tullë (film)

Cristiano Ronaldo aktualisht është në karantinë, por pa asnjë shenjë shqetësuese të sëmundjes COVID-19. Kështu që ka vendosur të stërvitet dhe jo vetëm. Ishte që...

Fjolla Morina i shpreh publikisht dashurinë biznesmenit: Në çdo pengesë fituam njëri-tjetrin…!

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, i shpreh publikisht dashurinë biznesmenit Fisnik Syla, me të cilin u kap me armë në makinë, në doganën e...

Shkruajti “Poshtë komunizmi!” te gjoba, qytetari nga Berati: Si më shoqëruan 8 policë për maskën (film)

Nga dita e enjte janë vendosur 731 gjoba për mosmbajtjen e maskës nga qytetarët. Njëri prej tyre ka vendosur ta ndajë këtë moment në “ABC-në...

Në një bahçe me bylbyla maskën e kemi me zymbyla

Edi Rama tashmë është përhapës i trendit të gojcës apo gojashkës. Deputetja e Tepelenës, Ediola Braha e ka ngjeshur menjëherë në fytyrë gjithë atë alamet...

Deputeti gënjen për urën, banorët i japin përgjigjen që nuk do e harrojë kurrë (film)

Një deputet brazilian u kishte dhënë fjalën para votimeve disa banorëve të një lagjeje të varfër se do u ndërtonte urën. Si shumë politikanë ai...

Anita Haradinaj rrëfen të vërtetën mbi dhunën nga Ramush Haradinaj (film)

Anita Haradinaj rrëfen pas lajmeve të qarkulluara në media, se kjo e fundit është dhunuar nga Ramush Haradinaj. “Të jesh figurë publike do bëhesh pjesë...

Kel Demi për kërcimin e Ed’ Ramës: Llosh më të madh në jetë nuk kam parë! (film)

Dikur në një mbështjellje me gratë e Fierit, Edi Rama e vuri veten në rolin e kërcimtarit animator, gjë që i eksitoi rilandaset deri...

Lajmet e fundit

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...