KATEGORI

Vëzhgim

Edhe dy tërmete janë ndjerë gjatë natës

Sipas specialistëve të fushës duhet të kenë rënë dhe të tjerë, por në Tiranë, Durrës dhe gjetkë janë ndjerë të paktën edhe dy tërmete...

IGJEUM: Tërmeti i sotëm, më i fuqishmi në Shqipëri pas atij të 15 prillit 1979

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një panoramë të tërmetit që godit sot vendin. IGJEUM thotë se epiqendra ka qenë në...

Ja si tallej Spiropali me njoftimet që priten tërmete në Shqipëri

“Presidenti kthen në Kuvend çdo ligj. Nuk ka rrezik për qamet financiar, se qamet fizik përmes tërmetit nuk ndodhi, por edhe për këtë presidenti të...

Qytetarët: Tërmeti shkatërrimtar shemb “Shkëmbin e Kavajës” (Film)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot vendin tonë duke sjellë edhe dëme të mëdha në objekte por edhe persona të plagosur. Sipas IGJEUM...

Situata e tërmetit në Tiranë. Shembje te Gjeologjiku (foto+film)

Ditën e sotme dy tërmete të  forta ka rënë me epiqendër në Durrës. Lëkundjet e tërmetit janë ndjer edhe në Kryetyet dhe në qytetet...

Dy tërmete 5.8 dhe 5.6 ballë shkundin Durrësin dhe Tiranën. Panik tek qytetarët (foto)

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranën, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet ...

Ministri kampion i Edi Ramës sulmon ambasadën amerikane (film)

Një nga pyetjet e fundit që ju drejtuan nga gazetarët Saimir Tahirit ishte, se çfarë mendonte për deklaratën e ambasadës amerikane në Tiranë, e...

Anija shqiptare shpëton 111 emigrantë në detin Egje

Anija shqiptare "Oriku" ka shpëtuar në detin Egje 111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë. Ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka raporton se emigrantët u shpëtuan gjatë...

Ambasada Amerikane e zhgënjyer: Dënimi i Saimir Tahirit është shkurajues

Ambasada Amerikane ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada...

Lajmet e fundit

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...