KATEGORI

Vëzhgim

Rritet numri i rasteve të reja, 4 pacientë humbin betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit

Është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit, pasi 707 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në tetsin e koronavirusit. Fatkeqësisht 4...

Kërkoi shtetësi nga Kosova për t’ju bashkuar Vetëvendosjes? Flet Ditmir Bushati

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje. “Lajmi i botuar në një portal në...

Çfarë është Signal, aplikacioni i sugjeruar nga Elon Musk që po sfidon WhatsApp

Pas shqetësimeve për privatësinë e përdoruesve të aplikacionit të mesazheve “WhatsApp”, miliona njerëz kanë nisur të përdorin aplikacione të tjera si “Telegram” apo “Signal”. Aplikacioni...

Buzhala-Ramës: Vaksinën e bëre i pari për të ruajtur bothën tënde

Gazetari Berat Buzhala ka bërë një koment të thartë për Edi Ramën, i cili bëri vaksinën anti-COVID ditën e hënë. Ai shkruan që Rama nuk...

Vjosa Osmani presion mbi institucionet e sigurisë për shtetësinë e Ditmir Bushatit, pritet aderimi i tij në Vetëvendosje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, pas një fushate të gjatë kundër establishmentit në Prishtinë dhe mitizimit të Albin Kurtit, këto...

Rruga u shemb 7 muaj pas rikonstruksionit, grupi i KLSH verifikon punimet

KLSH ka ngritur një grup të posaçëm inspektimi pas prishjes së segmentit të rrugës në Borsh të Sarandës, vetëm pak muaj pas rikonstruksionit. Përgjatë ditës...

Greqia merr dozat e para të vaksinës Moderna

Në Greqi kanë mbërritur 8,000 dozat e para të vaksinës kundër Covid-19 të kompanisë farmaceutike Moderna. Mediat greke raportojnë se 20,000 doza vaksinash pritet të...

“Ministrat e Ramës dreka e darka luksi”, Basha: Shqiptarët në krizë ekonomike dhe dimrin në çadra

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se shqiptarët nuk marrin asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore. Përmes një statusi në Facebook, Basha thotë se ndërsa shqiptarët...

Arrestohet sanitarja që zhvati qytetaren dhe i la nënën të vdiste te Covid-2

Policia e Tiranës ka arrestuar sanitaren Tire Alldervishi, e cila i mori qytetares 8 milionë lekë për t’i shpëtuar nënën nga koronavirusi, por që...

Skandal në spitalin COVID 2: Jep 8 milionë lekë nën dorë, e ëma ndërron jetë (film)

Emisioni “Stop” publikoi këtë të martë një rast skandaloz korrupsioni në spitalin COVID 2, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me jetën e...

Lajmet e fundit

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...