KATEGORI

Vëzhgim

VOA: Bie ritmi i vaksinimit Covid në Shqipëri, krahasuar me verën është përgjysmuar numri

Në Shqipëri procesi i vaksinimit kundër koronavirusit shënoi një tjetër rënie gjatë muajit nëntor. Të dhënat zyrtare, të përpunuara nga Zëri i Amerikës, tregojnë...

Akuza të forta nga Patrice Evra: “Topi i Artë”, korrupsion masiv në futboll

Patrice Evra nuk ngurron ta thotë mendimin e tij hapur, pa asnjë kompleks. Këtë linjë ruan edhe në qëndrimin e radhës, kësaj here mbi...

Ekspertët: Kontrollet e shpeshta te dentisti kapin në kohë sëmundjen e Hiv/Aids

Kontrollet te dentisti janë shumë të rëndësishëm për diagnostifikimin e hershëm të Hiv/Aids. Federata Helene e Stomatologjisë, me rastin e ditës Botërorë kundër Hiv/Aids bëri...

Wi-Fi është shumë i dëmshëm, si të mbrohemi nga ai?

Përdorimi i Wifi është mjaft i dëmshëm për shëndetin e njerëzve. Por ne duhet të dimë disa të dhëna interesante, për të arritur të mbrohemi...

Rriten shifrat, 228 qytetarë të infektuar, 5 humbje jete nga COVID në vend

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1513 testime, 228 qytetarë të infektuar, 5 humbje jete dhe 594 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Peshku i madh nuk rri varur…

Kryeministri Edi Rama na bën me dije se nga dita e sotme nis operacioni më i madh i eksportit detar të Shqipërisë, ku në...

Doktori shfaqet i përlotur në “Foltoren” e vendlindjes së tij (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur me një entuziazëm të jashtëzakonshëm në vendlindje, në qytetin e Bajram Currit, në Tropojë. Qytetarët dhe demokratët e kanë pritur...

Varianti i ri “Omicron”, presidentja e KE: Vaksinimi të bëhet i detyrueshëm në vendet e BE-së

Bashkimi Evropian duhet të marrë në konsideratë vaksinimin e detyrueshëm në përgjigje të përhapjes së variantit “shumë ngjitës” Omicron” në të gjithë Evropën. Kështu...

Policia rrethon rafinerinë e Ballshit, naftëtari deklaron largimin nga Shqipëria: S’e di pse Rama kënaqet, kur na sheh pa bukë (film)

Naftëtarët e Ballshit nuk kanë hequr dorë nga qëndresa e tyre edhe pas shoqërimit të disa prej tyre në komisariatin e policisë gjatë mbrëmjes...

Varhelyi: Do të lidhim të gjitha kryeqytetet e Ballkanit me rrugë dhe hekurudha midis tyre dhe me BE-në (film)

Nga Erisa Zykaj Komisioni Europian ka prezantuar një paketë globale investimesh të quajtur “Global gateway” që synon të mobilizojë një financim prej 300 miliard eurosh...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...