KATEGORI

Vëzhgim

Frika nga varianti i ri, Komiteti vendos: Shqipëria mbyll “dyert” me Afrikën e Jugut

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të marrë disa masa shtesë në kuadër të pandemisë si dhe për shkak të variantit të ri...

“Nuk do të shkoni dot në punë”, Rama bën dozën e tretë të vaksinës: Do vijë dita, kush vjen në Shqipëri duhet të jetë...

Kryeministri Edi Rama, ka marrë ditën e sotme dozën e tretë të vaksinës kundër Covid. Në një komunikim për mediat, Rama paralajmëroi se mund të...

Basha: Qeveria nuk lufton dot pastrimin e parave, janë kapur në përgjimet e antimafias me Ndragheta e Cosa Nostra

Në fjalën e tij në seancë plenare, kreu i opozitës Lulzim Basha bëri deklaratën e fortë kur tha se për tre vjet janë pastruar...

Marria e Yuri Kim: Uroi 29 Nëntorin komunist, reagimet: Frank Shkreli: Prej sot Ju nuk jeni më ambasadorja ime. Ilir Konomi: Kërko Falje!

Vesi megalloman i ambasadores amerikane për të qenë protagoniste për gjithçka ndodh në vendin ku ajo shërben e ka shtyrë të bëjë një gafë...

Shehu i kërkon Ramës dorëheqjen: Ke dështuar me “Ballkanin e Hapur”, është i rrezikshëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan  Shehu ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Nga foltorja e kuvendit, deputeti i PD e cilësoi si projekt...

Rama: Doni apo s’doni, Ballkani i Hapur do të vazhdojë. Shehu: Jepni dorëheqje si Zaev

Kryeministri Edi Rama në replikën e tij gjatë interpelancës me deputetin e PD-së, theksoi se Tritan Shehu, ashtu si edhe partia e tij flasin...

MSH: Çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të bëjë dozën e tretë të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të bëjë dozën e tretë të vaksinës. Me anë të një postimi në...

Edi Rama merr dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19

Në orën 11:30, kryeministri Edi Rama do të jetë i pranishëm në ambientet e stadiumit “Air Albania” për marrjen e dozës së tretë të...

Ambasada gjermane ndryshon procedurat e vizës për punë për Ballkanin Perëndimor

Autoritetet gjermane kanë njoftuar se për shkak të kërkesës jashtëzakonisht të madhe për oraret e aplikimit për viza për punësim në përputhje me Rregulloren...

Shkak mbingarkesa/ Përmbytet anija me studentë, 20 të vdekur, shpëtohen 15 të tjerë

Një tjetër tragjedi e rëndë ka ndodhur në brigjet e Nigerisë veriperëndimore, ku mësohet se 20 persona kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...