KATEGORI

Vëzhgim

Blushi me ish-kreun e Bandës së Durrësit, Lulzim Berisha (foto)

Fushata elektorale e Ben Blushit ka hyrë në një fazë interesante. Ish-deputeti socialist synon të marrë një mandat deputeti në zgjedhjet e 25 qershorit dhe...

Nga Cincu

Nga Anila Basha Ç’bëhet ndonjë gjë nga Shqipëria? Duket çudi, por 148 ushtarakët shqiptarë të misionit Cobra, nuk e kanë idenë se cfarë ndodh në...

I jep lamtumirën e fundit babait, arrestohet në Kroaci Ballist Morina

Autoritetet e Kroacisë kanë ndaluar që prej dy ditësh ideatorin e banderolës “Autochthonous” që u ngrit në stadiumin "Partizani" në Beograd. Ismail Morina ka udhëtuar...

Ndizet sheshi, në skenë kënga çame “Tanë Kako Tanë” (film)

Emocion i veçantë në sheshin “Skëndërbej” me ngjitjen në skenë të Grupit Çam që ka performuar këngën “Tanë Kako Tanë”. Në zë që kumboi në...

Çamëria krenare, në skenën e sheshit “Vallja e Osman Takës” (film)

Me elegancë, lirshmëri dhe hijeshi Çamëria u përfaqësua në koncertin e çeljes së Sheshit “Skënderbej” edhe me “Vallen e Osman Takës”. Pas këngës “Tanë Kako...

Botticelli dhe kërkimi i hyjnores

…Tue kundrue ekspozitën - “Botticelli dhe Kërkimi i Hyjnores” - nji ekspozitë e hapun me 15 Prill 2017, në Muzeun e Arteve të Bukura...

Lavdërim Muhaxherri nuk do bëjë më petlla

Lajmi i vrasjes së terroristit Lavdërim Muhaxheri është konfirmuar jo vetëm nga burime amerikane, por edhe të afërmit të tij. Njeriu që priste koka njerëzish...

Çamëve të Vlorës ua kërkojnë votën për Vangjel Dulen në greqisht

Nëse do të kërkosh vota për një politikan të Greqisë si Vangjel Dule, natyrisht do i kërkosh në gjuhën greke, sepse shqipja nuk është...

Aksident i shumëfishtë në Itali, plagosen çifti shqiptar dhe foshnja 7 muajshe

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku si pasojë kanë mbetur të plagosur një çift shqiptarësh, foshnja e tyre 7 muajshe dhe...

Ja si “kërcënonte” Dashamir Tahiri ta kapte prej veshi Vangjel Dulen (film)

Në herë e një kohë, kur Vangjel Dule deklaronte se Çamëria nuk ekzistonte, deputeti Dashamir Tahiri fryhej dhe thoshte që e do e kapte...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...