KATEGORI

Vëzhgim

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...

“Çakmakët” e Ard Veliut, “i dashuruari i shekullit” djeg shokët: Ma gjej pak numrin e asaj gocës me Toyota

Prokuroria e Tiranës lëshoi ditën e djeshme katër urdhra arrestimi për tre punonjës policie të Tiranës, të cilët janë kapur në shkelje duke shpërdoruar...

“E keni bërë vaksinën?”/ Studentja-ministres Kushi: Fatkeqësisht, isha e detyruar (film)

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ishte në Universitetin e Politeknikut për të parë nga afër situatën, mbi numrin e studentëve të vaksinuar. Ministrja, i ka...

Këputi qafën xhelati i komunistëve, Aranit Çela. Nuk i hyri gjemb në këmbë. Jetoi aq sa deshi

Mëngjesin e ditës së sotme është ndarë nga jeta ish-kryetari i Gjykatës së Lartë të kohës së komunizmit, Aranit Çela. Çela njihej si “xhelat i...

Balluku njofton aksionin që nis nesër: Do ta bëjmë me “grusht të hekurt”

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar aksionin që nis ditën e nesërme. Siç tha ministrja bëhet fjalë për aksinonin kundër informalitetit...

OBSH: Pandemia do të vazhdojë gjatë gjithë vitit 2022

Fundi i pandemisë nuk është ende afër. Sipas ekspertëve të OBSH-së, beteja kundër Covid do të vazhdojë edhe përgjatë një viti, ndonëse pritet që...

Drejtori nuk përmbahet para Ramës: I vetmi kryeministër që ka ardhur 10 herë në Bubq

Kryeministri Edi Rama ishte sot lagjen e re që po ndërtohet në Bubq të Fushë-Krujës, ku ka inspektuar nga afër punimet në këtë zonë...

KLSH: Objektivat e legalizimit nuk janë realizuar. Në 13 vite nga 600 mijë vetëdeklarime, 179 mijë morën leje

Kontrolli i Lartë i Shtetit thotë se objektivat e strategjive për legalizimin e ndërtimeve pa leje në Shqipëri nuk janë realizuar. Fillimisht ky proces...

Lajmet e fundit

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

BE jo në të njëjtën linjë me SHBA? Soreca zbulon nëse do të bashkëpunojë apo jo me Sali Berishën

A do të bashkëpunojë BE dhe ambasadori i saj në Shqipëri, Luigi Soreca me ish-kryeminsitrin Sali Berisha, nëse ai rikthehet në krye të PD? Ambasadori...

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...