KATEGORI

Këndej rrokull

Voton Konjufca: Ditë e rëndësishme për demokracinë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka ushtruar të drejtën e tij të votës. Pas hedhjes së votës në kuti, Konjufca para mediave tha...

Lokalet në Maqedoninë e Veriut, ambasada amerikane: Zgjedhjet e ndershme janë thelbësore për demokraci të fortë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ka reaguar për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut. Ambasada thonë se zgjedhjet e...

Kandidati për kryetar komune në Kosovë shkon të votojë me Ferrari

Kandidati i partisë Nisma për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani ka shkuar me Ferrari për të votuar. Ai është fotografuar të hyjë në oborrin...

Serbët protestë para ambasadës shqiptare në Beograd: “Kosova është zemra e Serbisë”

Një grup protestuesish pjesë e të djathtës ekstreme në Serbi kanë protestuar ditën e sotme para ambasadës së SHBA dhe asaj shqiptare në Beograd...

Mbi 2300 raste të reja me COVID në Greqi, humbin jetën 30 pacientë në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2313 raste të reja me COVID. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 30 pacientë. Bashkë me shifrën e...

“A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës”, përgjigjet kryeministrja e Serbisë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe Serbisë, por thotë se për këtë duhen udhëheqës të...

Kurti: Njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia nuk ka alternativë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një takim me disa anëtarë të Parlamentit Evropian se, bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk...

Greqia goditet nga një tjetër tërmet, ekspertët: Zhvillim pozitiv, çdo ditë që kalon kemi një reduktim të rrezikut

Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë ditën e sotme. Sipas autoriteteve greke tërmeti ndodhi në zonën detare në juglindje të Zakros dhe kishte një...

Smith: Një grup i vogël në Kosovë nuk e duan ekzistencën e Gjykatës Speciale

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka publikuar sot një deklaratë pas fillimit të gjykimit ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë...

Trondit me deklaratën djali i Erdogan: Evropa nuk do të ekzistojë më

Djali i Presidentit turk Rexhep tajip Erdogan, Bilal ka bërë një deklaratë tronditëse, teksa ka folur para mbështetësve të partisë së pushtet, AKP. Ai...

Lajmet e fundit

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...