KATEGORI

Këndej rrokull

Meta takon Presidentin malazez/Diskutohen problemet e shqiptarëve

Kryetari i Kuvendit  Ilir Meta u prit nga Presidenti i Republikës Filip Vujanovic, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi. Vujanovic shprehu mirënjohjen...

Kotzias shkarkoi diplomaten arvananitase që nuk votoi kundër Shqipërisë

Nga Arben Llalla Diplomatja Aleksandra Papadhopulu ka shërbyer disa vite përfaqësuese e Greqisë në zyrën diplomatike të saj në Shkup. Pas kësaj detyre ajo u...

Itali/ Del nga burgu piloti i avionit të drogës Vilson Lamaj

Pret gjykimin në shtëpinë e gruas së tij Prokuroria e qytetit të Brindisit ka urdhëruar daljen nga burgu të shqiptarit Vilson Lamaj, piloti i avionit...

Murtezaj: Qeveria e Kosovës do të insistojë që të zbatohen marrëveshjet me Serbinë

Zyrtarët të Bashkimit Evropian thonë se formimi i Qeverisë së re të Serbisë është i domosdoshëm për vazhdimin e dialogut politik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Ndërkohë,...

Shkolla shqiptare dhe e ardhmja e saj në BE

Nga Klodeta Gjini Të mësosh se si mësohet dhe longlife learning janë dy nga konceptet kyç të shkollës në Bashkimin Europian Sot rrjeti komunitar i shkollave...

Liderët e Ballkanit takim me Presidentin Hollande dhe kancelaren Merkel

Në Pallatin Elize ka nisur takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me presidentin francez, Francois Hollande, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe shefen e diplomacisë...

Almiri zhyt Kumanovën në zi

Nga Ahmet Zani Lot dhe dhimbje për banorët e Kumanovës prej humbjes së 4 vjeçarit, Almirit. Të shtunën në lagjen e trimave të Kumanovës është...

E vërteta e Ben Blushit si mysafir i SFEVA-s së Vorio Epirit

Nga Arben Llalla Fotoja ku shihet deputeti Ben Blushi me disa të rinj dhe pas tyre dallohet flamuri grek dhe ai shqiptar është bërë në...

Ç’do Ben Blushi me SFEVA-n e Vorio Epirit?

Nga Arben Llalla Ben Blushi, i cili thotë se do më shumë Shqipërinë se sa partinë, është një njeri që ka lidhje të ngushta me...

Dekriminalizimi/ kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko fsheh arrestimin e tij

Nga Urim Gjata Kryetari i Bashkisë së Pustecit, Edmond Themelko që drejton prej shumë vitesh këtë bashki që banohet kryesisht nga qytetarë shqiptarë me kombësi...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...