KATEGORI

Këndej rrokull

Kroaci, hapet për herë të parë një shkollë në gjuhën shqipe

Për herë të parë jashtë trojeve etnike hapet një gjimnaz në gjuhën shqipe Gjimnazi do të hapet në Zarë të Kroacisë për një pakicë të...

Greqia kërcënon Shqipërinë: Jemi më të fortë ushtarakisht

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka paralajmëruar Shqipërinë për të mbajtur marrëdhënie të përfitimit të përbashkët mes vendeve, duke e cilësuar Shqipërinë si...

Hoxhaj: Kosova nuk ka nevojë për mbështetjen e Tiranës për dialogun me Serbinë

  Pas vizitës së kryeministrit Rama në Beograd, ku ndër të tjera janë prekur edhe çështja e njohjes së pavarësisë së Kosovës dhe ajo e...

Ligji i Mbetjeve/ Rama: E prisja kthimin në Kuvend të ligjit nga Presidenti

Nuk prisja të kundërtën nga presidenti Nishani”, u shpreh kryeministri Rama lidhur me vendimin e Presidentit Bujar Nishani për të kthyer në Kuvend ligjin...

Dasma shqiptare që po çmend mediat serbe (video)

Mediat e Serbisë kanë shprehur habinë e tyre me një dasmë shqiptare, në të cilën kolona e automjeteve është e përbërë nga vetura super...

Metës i ngec ora te varrezat greke

Për kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, çështja e varrezave greke nuk është çështje e së shkuarës, ndërsa Çështja Çame është e së...

Sipas Metës Çështja Çame i përket së shkuarës/ Kreu i Kuvendit takon emigrantët

“Të mos mungojë zhvillimi i gjithanshëm i marrëdhënieve dhe interesave midis dy vendeve tona dhe besoj që në këtë drejtim, po ecet dhe do...

Nikos Kotzias “kërcënon” Komisionerin Johannes Hahn

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias ka mprehur lapsin e kritikës ndaj Komisionerit Johannes Hahn. Ai i ka dërguar një letër zyrtarit të Brukselit...

Çështja Çame, Nikos Kotzias në prag të dorëheqjes

Nga Arben Llalla Deklarata e Komisionerit Johannes Hahn rreth problemeve të pazgjidhura që ekzistojnë mes Greqisë e Shqipërisë si kufiri detar dhe Çështja Çame është...

Grushte mes deputetëve të UKIP, Steven Woolfe në rrezik për jetën

Eurodeputeti britanik Steven Woolfe, ka humbur ndjenjat pas një sherri të dhunshëm që shpërtheu gjatë një mbledhjeje të euro-skeptikëve. Ai është tranferuar menjëher në...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...