KATEGORI

Këndej rrokull

Greqia nis kthimin e emigrantëve për në Turqi

Operacioni në kuadër të marrëveshjes BE-Turqi Varkat e para me emigrantë që po dëbohen nga Greqia kanë mbërritur në Turqi, në kuadër të planit të...

Qeveria e Maqedonisë, ja emrat e propozuar nga Ali Ahmeti

BDI cakton 12 përfaqësuesit e saj në pushtetin ekzekutiv   Me vendimin e Kryesisë së Këshillit të Përgjithshëm të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe me...

Vuçiq: Bombën në Zubin Potok e hodhën serbët

“Nga unë kurrë nuk do të dëgjoni ndonjë fjalë urrejtjeje”   Gjatë qëndrimi në pjesën veriore të Kosovës, kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq, ka dhënë deklarata për...

Isa Mustafa në FB: Jemi ne zotër të Trepçës e Kosovës

Kryeministri kosovar i përgjigjet shqetësimit të një qytetari Ne jemi të zotët e shtëpisë. Të zotët e Kosovës dhe Trepçës. Ky është mesazhi që ka...

Vuçic pritet me të shtëna në Kosovë: Trepçën se lëshojmë

Kryeministri Mustafa: Vizita e Vuçiç me leje nga Ministria e Jashtme   Sot kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është për vizitë në Kosovë. Kreu i qeverisë...

Maqedoni/ Ali Ahmeti tërheq 5 ministrat nga qeveria

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, ka tërhequr pesë ministrat e tij nga qeveria e Maqedonisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e mbrëmshme të forumeve...

Gjykata e Hagës shpall të pafajshëm Vojisllav Sheshel

Ish-zyrtari i lartë serb në kohën e Millosheviçit, akuzohej për krime luftë në Bosnje e Kroaci Gjykata Ndërkombëtare e Hagës shpalli sot të pafajshëm nacionalistin...

Çfarë donte Popovski i Maqedonisë në Pustec të Shqipërisë?

Ministri i jashtëm Maqedonisë, Nikolla Poposki, pas takimit në Durrës me ministrat e jashtëm të Ballkanit në kthim për në Maqedoni bëri një takim...

Më 3 prill kryeministri serb do vizitojë Kosovën

Gjuriç: Vuçiç  do të bisedojë me minatorët e Trepçës Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç, pritet të vizitojë Kosovën të dielën më 3 prill. Këtë e ka...

Hashim Thaçi President, inaugurimi pa opozitën

Ceremonia e inaugurimit më 8 prill në sheshin “Skënderbeu” Inaugurimi i presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi, do të bëhet më 8 prill nga...

Lajmet e fundit

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...