KATEGORI

Këndej rrokull

Shfrytëzonin vajzat shqiptare për prostitucion, shkatërrohet grupi kriminal me 11 persona në Itali

Pas një hetimi prej një viti, policia italiane ka arrestuar 11 persona . Këta të arrestuar akuzohen se shfrytëzonin vajza shqiptare për prostitucion në...

Tërmeti 6.1 ballë në Greqi, publikohen pamjet brenda supermarketit (Film)

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me drjdhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael. Incidenti vjen vetëm...

Tërmeti me magnitudë 6.1 “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen deri në Egjipt e Izrael

Një tërmet i fortë ka rënë në det mëngjesin e sotëm, duke u ndjerë në disa qytete të Greqisë, por edhe në shtete të...

Zgjedhjet lokale, 32 komuna tashmë me kryetar të ri në Maqedoninë e Veriut

Sipas rezultateve fillestare të KSHZ-së, në raundin e parë të zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut janë zgjedhur krerët e komunave në 32 komuna....

Po lëvizte me biçikletë, qëllohet pabesisht pas shpine 47-vjeçari shqiptar

Mëngjesin e sotëm, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gërdovc të Podujevës. Mediat e Kosovës raportojnë se një person është vrarë si pasojë...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Bërnabiç uron Listën Serbe: Treguat se çfarë do të thotë uniteti!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, uroi Listën Serbe për fitoren në zgjedhjet e djeshme lokale në Kosovë në 10 komunat me shumicë serbe. “Populli serb...

“Vetëvendosja mori një shuplakë të mirë dhe të nxehtë”, ish këshilltari i Kurtit: Janë ndëshkuar për qeverisje të keqe në këto komuna

Opinionisti Shkëlzen Gashi ka thënë se këto zgjedhje treguan se Vetëvendosje u ndëshkua për udhëheqjen e keqe në komunat që kishte dhe për përzgjedhjen...

254 vdekje nga Covid-19 vetëm brenda këtij muaji, ky është vendi i Ballkanit që po përballet me situatën më të vështirë

Maqedonia e Veriut është vendi i cili po përballet me situatën më të vështirë të shkaktuar nga Covid-19. Krahaasuar me vendet e tjera të...

Zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut, sa ishte pjesëmarrja deri në orën 13:00

Sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror për Zgjedhje , deri në ora 13:00 kanë votuar gjithsej 294.048 votues ose 20.75 për qind në Maqedoninë...

Hashim Thaçi në Hagë, prindërit e tij votojnë në Burojë

Babai dhe nëna e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar. Mediat në Kosovë raportojnë se ata janë...

Lajmet e fundit

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...