KATEGORI

Këndej rrokull

Tensionohet situata në Kosovë, arrestohen 3 deputetë të opozitës

Tre deputetë të opozitës janë arrestuar pas përplasjeve të shumta gjatë ditës së sotme në Kuvendin e  Kosovës. Mediat kosovare bëjnë të ditur se...

Kosovë/ Sërish gaz lotsjellës në Kuvend, Veseli ndërpret seancën

  Opozita kosovare kishte paralajmëruar bllokimin e seancës së sotme parlamentare Vazhdon kriza politike në Kosovë. Opozita hodhi sërish sot gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit ndërsa...

Shqipëria tranzit për refugjatët sirianë

  Maqedonia, Serbia, Kroacia, Sllovenia dhe Austria i kërkojnë qeverisë t'i bashkohet marrëveshjes për menaxhimin e fluksit të emigrantëve Shqipëria mund të bëhet pjesë e itinerarit...

Policia e Kosovës arreston sekretarin e VV-së

  Dardan Molliqaj akuzohet për prishje të rendit dhe qetësisë publike Policia e Kosovës arrestoi sot, Dardan Molliqajn, sekretarin e Lëvizjes Vetëvendosje. Zyrtari i VV-së ishte...

Ekstremistët grekë me Bollanon në krye kërkojnë Vorio Epirin

  Ka qenë 14 shkurti ora 13.00 sipas orës së Greqisë, kur në sheshin para Parlamentit u mblodhën disa shoqata ekstremiste që kërkojnë aneksimin e...

Protesta kuq e zi e opozitës në Prishtinë

Mungojnë flamujt e Kosovës/ Albin Kurti: Do të jetë pranvera e rilidnjes së demokracisë Siç ishte paralajmëruar ditë më parë, ka nisur në Prishtinë protesta...

8 vjet shtet/ Opozita në protestë, Jahjaga: Nuk sfidohen institucionet

Në 8-vjetorin e Pavarësisë shteti i Kosovës ndodhet në një ngërç politik. Përveç festimeve të parashikuara për Pavarësinë pritet dhe një protestë masive nga...

Mungonin në inventar 12 mijë fishekë, pranga inspektorit të Policisë Kufitare

Gjykata e Shkallës Parë Tiranë ka vendosur masën e sigurimit personal “Arrest me burg”, ndaj punonjësit të policisë, Inspektor Përparim Dautaj, me detyrë magazinier...

Kosovë, arrestohet deputeti i VV, Glauk Konjufca

Urdhri arresti është lëshuar nga Gjykata Themelore e Kosovës Një ditë përpara protestë së opozitës, Policia e Kosovës ka arrestuar mëngjesin e kësaj të Marte...

Engell: Opozita në Kosovë po minon demokracinë e këtij vendi

Kongresmeni amerikan shkruan në “Huffington Post”:lëvizjet e opozitës kanë tejkaluar kufijtë e debatit të gjallë demokratik Kongresmeni amerikan Eliot Engell vlerëson se aktet e...

Lajmet e fundit

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...