KATEGORI

Telegrama

Arrestimi i Shullazit, Saimir Tahiri reagon ne FB

“Na akuzojnë për gjërat qt i bënin vetë kur ishin në qeveri”. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka zgjedhur rrjetet sociale për tu dhënë përgjigje...

17 prill 1991/ Dritëro Agolli rivali i zgjedhur nga PD përballë Kastriot Islamit

Sulmet e PD-së për ish-ministrin e Arsimit, Kastriot Islami, i cili akuzohej se kishte mbyllur shkollat në fillim të vitit 1991. Si e mbrojtën...

Idrizi: Sistemi aktual stalinist, populli voton dy partitë numërojnë

Mesila Doda: PDIU është një parti patiotike. E vetmja mundësi zhvillimi për shqiptarët është të jemi bashkë. Nëse jemi veçmas jemi të dobët "Populli voton...

Tropojë, gjendet çifti i vdekur brenda një bunkeri

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së çiftit   Dy persona janë gjetur të vdekur brenda një bunkeri në Tropojë. Në vendin e ngjarjes ka shkuar...

Meta në Kroaci: Integrimi paralel me projektet ekonomike

“EUSAIR është një mundësi e re për vendet tona dhe gjithë rajonin”   Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka mbajtur një fjalim për proceset integruese në...

Arrestimi, Shullazi e 2 të tjerë nën akuzë për shantazh e përvetësim prone

Kryeprokurori dhe kreu i Policisë së Shtetit takim pas arrestimit të Shullazit   Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-ndalimi për Emiljano Shullazin me akuzën...

Klosi për turin e Blushit, në Berat demokratë që shajnë PS

“Turi ka ngjallur një ilaritet të madh në PS e Beratit”   Pas takimit të deputetit Ben Blushi në Berat me disa mbështetës të tij ka...

Arrestohet Emiljano Shullazi

  Berisha tha se ai ka kërcënuar kandidatin për Rektor në Universitetin e Tiranës Mynyr Koni për tu tërhequr nga gara Policia e Tiranës arrestoi Emiljano...

Aeroporti i Rinasit shitet 90 milionë USD

Konçensioni i Rinasit i është shitur për rreth 90 mln dollarë kompanisë kineze “Everbright Global Airport and Investment Fund”. Burime jozyrtare konfirmojnë për Top...

Berisha akuzon Ramën se po kërcënon akademikun Mynyr Koni

Në një bisedë me gazetarët ish-kryeministri Sali Berisha, deklaroi se, zgjedhjet në Universitetin e Tiranës, kryeministri Edi Rama ia ka deleguar bandës së Emiliano...

Lajmet e fundit

Artan Hoxha nxjerr foton e “bossit” nga burgu dhe bën zbulimin tronditës

Operacioni në 10 shtete të Europës dhe Azisë “Los Blancos” çoi një numër të madh shqiptarësh pas hekurave, të cilët akuzohet se kishin sjellë...

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Arrestohet këngëtarja kosovare në Morinë, po hynte në Shqipëri e armatosur. Ja cila është…

Policia kufitare e Morinës ka ndaluar një person në Morinë, pasi kishte armë me vete. Mësohet se bëhet fjalë për një këngëtare kosovare, e cila...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...