KATEGORI

Telegrama

Grabitje me armë një kambist në oborrin e Sheraton

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë tek Hotel Sheraton, ku nje person i maskuar dhe i armatosur i ka drejtuar pistolën...

Shqipëria, vendi më i rrezikshëm në Europë për të jetuar

Shqipëria është vendi më i pasigurt ndaj katastrofave natyrore. Studimi i World Risk Report, evidenton se vendi ynë ka sigurinë më të ulët jo...

Mark Frroku kërkon lirinë: Kam gruan në gjendje të rëndë

Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë për të caktuar masën e re “arrest me burg” për Mark Frrokun, i akuzuar për një vrasje në...

Rama: Basha shpif se ka frikë nga Reforma në Drejtësi

Reagon kreu i opozitës: Sot gënjeshtra më e madhe e ka emrin Rama   “Bëmë O Babë të të ngjaj! Shpif Baba e shpif Çuni, shpif...

Basha: Rama vodhi 2.2 miliard euro në 2 vjet

Kryetari i PD-së: 2/3-ta e tenderave publikë bëhen pa garë dhe blihet më shtrenjtë Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha sot se 2.2 miliardë euro janë vjedhur...

BE: Reforma në drejtësi të miratohet javën e ardhëshme

Përfaqësuesi i delegacionit të Bashkimit Evropian, Jang Rudolf, i bëri sot thirrje politikës të miratojë javën e ardhshme Reformën në Drejtësi. Gjatë një vizite...

PD: Banditët e Dakos dhe Ramës dhunojnë biznesmenin në Sukth

Alibeaj: Agresorët i shërben në zgjedhje kryebashkiakut të Durrësit dhe kryeministrit Partia Demokratike deklaron se një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në orën 6...

Çeshtja Frroku/ Kryeprokurori Belg në Tiranë takohet me Llallën

Prokurori i përgjithshëm, Adriatik Llalla, priti në takim homologun e tij nga Beligjika Frederic Van Leeuw Dosja e ish-deputetit të mazhorancës Mark frroku, i arrestuar...

Hetimi parlamentar për CEZ/ Balla: Të dëshmojë Berisha

Përfaqësuesi i PS-së në Komisionin Hetimor për çështjen e CEZ, Taulant Balla, tha sot në mbledhjen e parë, se do të thirret Berisha për...

Aksidenti në Velipojë, humb jetën 10 vjeçarja

Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur "Sektor” Aksident në Velipojë. Viktima është një 10-vjeçare, e cila ka qenë rrugës për në shkollë. Ngjarja ka ndodhur...

Lajmet e fundit

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendamentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Atentati ndaj Preng Gjinit, familja Reçi mohon akuzat!

Atentati ndaj Preng Gjinit të martën mbrëma është referuar në prokurori për veprat penale tentativë vrasje për motive gjakmarrje dhe shkatërrim prone me eksploziv. Mësohet...

Situatë e rëndë me krimin, FNSH dhe RENEA blindojnë rrugët

Lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në vend, të gjitha drejtoritë vendore të Policisë, Shqiponjat, FNSH-n dhe RENEA janë angazhuar për ruajtjen...