KATEGORI

Telegrama

Namik Dokle: Respekt Ermira Mehmetit

Senatori i socialistëve solidarizohet me deputeten e BDI-së e cila rrëfeu me kurajo përvojën e saj të hidhur me skandalin e videopërgjimit Është një ndër...

Itali, “Dexter” arreston 10 shqiptarë për trafik droge

Sekuestrohen 10 kg kokainë, 15 kg hashash dhe 680 gr marijuanë Policia italiane ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit në rajonin e Lombardisë,...

Rama në FB: Do ruajmë fasadën e Stadiumit “Qemal Stafa”

Dy foto “për qorrat që s'duan të hapin sytë” Në reagim ndaj kundërshtimeve për projektin e ri të Stadiumit  “Qemal Stafa”, kryeministri Edi Rama me...

Freedom House: Shtypi në Shqipëri pjesërisht i lirë

Shqipëria në vendin e 106-të, me 51 pikë, humbet 8 vende   Organizata Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, vlerëson se Shqipëria dhe Kosova janë në...

Drejtoria e Burgjeve shpërndan grupin e Shullazit

Emiliano Shullazi dërgohet në paraburgimin VIP të Elbasanit   Emiljano Shullazi, Gilmando Danin dhe Blerim Shullazin janë larguar nga burgu 302 në Tiranë. Me vendim të...

Rama në Sky News, britanikëve: Për shqiptarët pyesni gjermanët

Kryeministri Rama: Shqipëria nuk mund të merret si shembull për Brexit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në një lidhje për televizionin britanik "Sky...

Spartak Braho shtrohet në spital në Turqi

Deputeti 64-vjeçar u dërgua më 6 prill me urgjencë në Greqi Kryetari I Komisionit të Sigurisë Kombëtare dhe deputeti i LSI, Spartak Braho është shtruar...

“Eklipsi” shkatërron bandën e grabitësve në Tiranë

Katër të rinjtë i kishin vënë 29 mijë euro gjobë një personi   Operacioni policor “Eklipsi” është finalizuar me shkatërrimin e një bande që vinte gjoba...

Berisha për armatosjen: Ishte ftesë për qytetarët e jo demokratët

Përjashtimi nga Kuvendi, Berisha: Vendimi -dhuratë" për Shullazin   Ish-kryeministri Sali Berisha duke i qëndruar deklaratës së tij për armët ka sqaruar se thirrja e tij...

Ema Andrea i kthen përgjigje “kolonisë ndëshkimore”

Nuk i duhen shumë radhë për t'u kthyer përgjigje të gjithë atyre që nuk lanë gjë pa thënë për aktoren e madhe. I duheshin...

Lajmet e fundit

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

8 viktima dhe 144 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut  8 pacientë me COVID-19 kanë humbur jetën. Ministria e Shëndetësisë bën me dije së në 24...

Katër të vdekur dhe 57 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur katër persona dhe se janë regjistruar 57 raste të...

Katër raste të reja me Covid-19 në Vlorë, një prej tyre punonjës në Universitet

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Vlorë. Raportohet se një prej tyre është staf në Universitetin Ismail Qemali. Ndërsa...