KATEGORI

Telegrama

Ganaj: Prokuroria nuk ndëshkon zyrtarët e lartë

Krei i ILDKP-së:  Bëmë 47 kallëzime penale ku përfshihen zyrtarë të nivelit të lartë drejtues, si deputetë, ish-ministra apo anëtarë të KLD-së Kreu i Inspektorit...

Ministria e Mbrojtjes mbyll hetimet për helikopterin e rrëzuar në Shkodër

“Ishte në fluturim stërvitor në përputhje me rregullat e sigurimit të fluturimit ajror” Hetimit administrativ të  urdhëruar nga Ministrja e Mbrojtjes k ambyllur hetimet për...

Shpëtim Idrizi: PDIU forcë e madhe politike falë grave

  Forumi i Gruas në PDIU pati sot një takim për procesin e anëtarësimeve dhe zgjedhjeve në parti. Të pranishëm në këtë takim ishin kryetari...

Familjari i Ilir Beqajt në komisionin e konçesioneve të MSH

  Njëri prej anëtarëve të komisionit është djali i hallës së ministrit të Shëndetësisë Anëtari i Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në Ministrionë e Shëndetësisë është...

Kërcënimi/ Koni dhe Kule dëshmojnë në prokurori

Rektori i UT-së dhe dekani i Ekonomisë pretendojnë se janë kërcënuar nga Emiljano Shullazi më 15 prill gjatë garës për zgjedhjet në universitete Janë thirrur...

Komandohen në kryesinë e PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe Tomor Alizoti

Basha: vendosëm të ngremë degën e partisë në Londër, 35% të të rinjve në listat e kandidatëve për deputet Kryesia e Partisë Demokratike miratoi sot...

Reforma në Drejtësi/ Manjani propozon 12 gjykata fakti dhe 4 apeli

Ministri i Drejtësisë sygjeron një organizim të ri të sistemit të drejtësisë Ministri i Drejtesise,  Ylli Manjani, i propozon komisionit të Reformës në Drejtësi krijimin...

Klosi: Shifrat e INSTAT për papunësinë janë të pasakta

Ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, nuk i përfill shifrat e INSTAT për papunësinë. Sipas Klosit, metodologjia e INSTAT nuk është më ë sakta...

Kosovari shpallet fitues i konkursit për logon e DASH

Antian Asllani është i riu nga Kosova i cili ka punuar logon që Departamenti Amerikan i Shtetit do të përdorë në fushatën “Free Press”....

Vatikan: Papa dekreton 38 martirët e Kishës Shqiptare (ja cilët ishin)

“Pontifikati i Papa Françeskut, pasurohet me martirët e rinj të shekullit XX” Papa Françesku firmos dekretin e martirizimit të 38 klerikëve të Kishës Katolike Shqiptare...

Lajmet e fundit

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Atentati ndaj Preng Gjinit, familja Reçi mohon akuzat!

Atentati ndaj Preng Gjinit të martën mbrëma është referuar në prokurori për veprat penale tentativë vrasje për motive gjakmarrje dhe shkatërrim prone me eksploziv. Mësohet...

Situatë e rëndë me krimin, FNSH dhe RENEA blindojnë rrugët

Lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në vend, të gjitha drejtoritë vendore të Policisë, Shqiponjat, FNSH-n dhe RENEA janë angazhuar për ruajtjen...

Dy vrasje dhe një atentat në tre ditë, Lleshaj: Policia arma jonë, të rreshtohemi krah saj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas krimeve që kanë goditur vendin përgjatë tre ditëve të fundit. Lleshaj tha se arma kundër krimit është...