KATEGORI

Telegrama

PD: Rama  të shprehet publikisht nëse është me krimin apo dekriminalizimin

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë, Enkelejd Alibeaj, doli në një deklaratë për shtyp nga selia e PD duke i berë thirje  Kryeministrit...

Tirana pa makina / Bashkia bllokon sheshin Skëndërbej

“Tirana pa makina”,  u riktheu  sërisht sot në kryeqytet, nismë kjo e Bashkisë së Tiranës e cila synon sensibilizimin e qytetarëve për të ndotur...

Dokumenti/ 10000 napolona ari të Lef Nosit që i vodhi Koçi Xoxe

Letra e oficerit të Sigurimit të Shtetit në Elbasan, hedh dritë mbi historinë e përndjekes së “armikut të klasës” dhe aktivitetin e dyshimtë të...

Thirrjet për armatosje/ Prokuroria nuk nis proçedim penal ndaj Berishës

Prokuroria e Përgjithshme vendos  mosfillimin e proçedimit penal për ish-kryeminsitrit Sali Berisha. Ai u kallëzua nga një grup deputetësh për thirrjet për armatosje ose...

Intervista/ Rama: Ata më kujtojnë mua shqiponjën dykrenore

Intervistë me Edi Ramën, Kryeministrin e Shqipërisë bërë nga Bruno Ziauddin dhe Mikael Krogerus Për fat të mirë futbollistët shqiptarë nuk kanë të njëjtin shtat...

Prokuroria ngre alarmin për kultivimin e kanabisit

Prokuroria e Përgjithshme ngre shqetësimin për kultivimin e kanabisit. Ajo ka shpërndarë një qarkore në prokuroritë e rretheve ku ngre problematikën  për kultivimin e kanabisit....

Qako në SHBA takime me drejtues të lartë të agensive ligjzbatuese

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako  po zhvillon një vizitë në SHBA ku është takuar me drejtuesit e lartë të disa agencive ligjzbatuese në...

Korçë – Makina përplas dy të moshuar

Dy të moshuar janë aksidentuar nga një automjet tip “volkswagen”. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Korçës në lagjen numër 2. Sipas policisë mjeti tip...

Nikos Kotzias kërkon Çamërinë në shkëmbim të Kosovës

Nga Arben Llalla Në shkrimet e mëparshëm kemi shkruar se gjyshi i ministrit të jashtëm të Greqisë Nikos Kotzias, Konstandini kishte lidhje të ngushta me...

Edi Rama: Edhe Zeusi na del çam

"Shpresoj që fqinjët mos ankohen se e bëmë edhe Zeusin çam. Ajo që desha të them është që gara me mitet nuk i ka...

Lajmet e fundit

Do transportonte 50 sirianët që u shpëtuan në Vlorë drejt Italisë, arrestohet drejtuesi i gomones

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë. Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të...

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...