KATEGORI

Telegrama

Mediat italiane/ Arrestohet mjeku rus në Tiranë, merrej me trafik organesh

Arrestohet në Tiranë mjeku rus rus Boris Wolfman, administrator i një klinike klandestine mjekësore në Kosovë, e dyshuar se merrej me transplantimin ilegal të...

Vlorë/ sekuestrohen drogë, armë dhe municione. 2 të arrestuar

Policia e Vlorës ka sekuestruar 200 kg marijuanë, 2 automatikë dhe 300 fishekë, në një operacion ku u arrestuan dy persona. Të arrestuarit janë 49-vjeçari...

Zjarr nga bombola në Kombinat, digjet një banesë dhe një restorant

Një banesë dhe një restorant që ndodheshin në një godinë dykatëshe u përfshinë nga flakët pak para mesnatës së mbrëshme në zonën e Kombinatit...

Shkodër/ Arrestohet 25-vjeçari, i jep rryfshfet 500 lekë policit

Një 25-vjeçar është arrestuar pasi i ka ofruar ryshfet në shumën prej 500 lekësh një efektivi të Policisë Rrugore për të shmangur gjobën. Bujar Yzeiraj,...

Kantieri i UKT-së tek Kodra e Priftit rrezikon fëmijët

Nga Rexhina Biba Tek “Kodra e Priftit” në Tiranë po punohet t’i jepet një zgjidhje afatgjatë furnizimit me ujë për rreth 10.000 banorët që jetojnë në...

Mbërrijnë buldozerët, nis shkatërrimi i Valbonës

Amerikania e Alpeve, Catherine Bohne i lutet shqiptarëve: Sot është një ditë shumë e zezë në Valbonë, pavarësisht se qielli është i kaltër. Në...

Marin Mema: Tani që njohu Çështjen Çame, do ta shpallin grekët Non Grata BE-në?!

Reagon gazetari shqiptar që është shpallur person i padëshirueshëm në Greqi: E verteta historike vonon, por nuk harron! #ÇameriaKerkonDrejtesi "Po tani që edhe BE-ja e...

Rama në Opinion: Mediat janë kazanë

Kryeministri Edi Rama e quajti mizerabël kulturën që sipas tij e kanë ndërtuar mediat dhe Partia Demokratike. Kreu i shtetit i pyetur emisionin "Opinion" në lidhje me debatin...

Arrihet pakti për SPAK/ Do të votohet me konsensus

  Në datën 6 tetor, mes 6 ligjeve për Reformën në Drejtësi, njëri do të jetë i votuar me konsensus. Ai është ligji për SPAK-un,...

Tërbohen grekët me komisionerin Hahn. Idrizi: Greqia njehsohet me kriminelin Zerva

Reagon kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi: Keqardhje që shteti grek njehsohet me kriminelë si Napoleon Zerva dhe mbron krimet kundër njerëzimit. Ministria e Jashtme greke...

Lajmet e fundit

“Abc e mëngjesit”, Sibora Bitri ja merr këngës Çame (Film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore Çame, duke qënë se edhe jemi në...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...