KATEGORI

Telegrama

Fuga nuk ndalet, thirrje të rinjve: Rrezistencë sociale ndaj anadollakëve

Profesori reagoi pasi kryeministri Rama deklaroi sot : Më ka ardhur shumë zor kur kam parë një profesor, mendimtar i shquar, që e kishte...

PD kundër varësisë së Byrosë së hetimit nga Policia e Shtetit

Basha: Votojmë vetëm draftin që përputhem me rekomandimet e Komisionit të Venecias Partia Demokratike nuk do ta votojë draftin e qeverisë për Byronë e Hetimit...

Qeveria miraton Byronë Kombëtare të Hetimit

Institucioni do të varet nga Policia e Shtetit dhe do të ketë të angazhuar fillimisht vetëm policë Këshilli i Ministrave miratoi sot në mbledhjen e...

Zaganjori: Gati relacioni për çështjen e 21 janarit

Kryetari i Gjykatës së Lartë flet për Reformën në Drejytësi e për problematikën në institucionin që drejton Çështja e 21 janarit do të trajtohet së...

Fullani kërkon kthimin në detyrë, padit Kuvendin e BSH-në

Ish-guvernatori pretendon se është shkelur ligji në procedurat për shkarkimin e  tij nga kjo detyrë Ardian Fullani kërkon kthimin në krye të Bankës së Shqipërisë....

Arrestohet dy persona në Rinas, fallsifikuan dokumentat

Policia kufitare arrestoi sot dy shtetas në Rinas, pasi ata akuzohen për fallsifikim dokumentash. Të arrestuarit janë  Sajmir Çuni nga Lezha e Bylbil Muja...

Fatmir Toçi kundër ndërtimit të hidrocentralit të Nivicës

  Deputeti socialist i bashkohet opozitës: Dëmton trashëgiminë kulturore dhe kanionet e jashtëzakonshme që ka ajo zonë  Deputeti i PS-së, Fatmir Toçi, është shprehur kundër ndërtimit...

I shpëtoi atentatit, biznesmeni Nuredin Suli akuzon policinë

“Autorët e vrasjes së vëllait janë në burg, por më duket se nuk janë të qetë dhe duan të vazhdojnë konfliktin.  Akuzoj policinë se...

Blushi: Nuk jam vetëm, së shpejti thyhet heshtja në PS

Nuk jam vetëm në këtë betejë me Edi Ramën, ka thënë Ben Blushi në një intervistë në News24. Deputeti socialist tha se duhen edh...

Abonenti Shukri Xhelili është përkohësisht jashtë shërbimit

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, nuk bën më aleatin me kryetarin e Bashkisë së Peshkopisë, socialistin Shukri Xhelili. Në një shkrim në rrjetet sociale, sipas...

Lajmet e fundit

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...