KATEGORI

Rrokull

Trump trondit Nato-n: Nëse zgjidhem president do të ndaloj mbrojtjen për NATO-n

"Nëse zgjidhem president do të ndaloj mbrojtjen automatike për vendet e NATO-s", ka qenë kjo deklarata e republikanit Donald Trump, i cili ka kërcënuar...

Kotzias e shkarkon, ajo zgjidhet në krye të EULEX në Kosovë

Diplomatja Aleksandra Papadhopulu sapo është zgjedhur shefe e zyrës së EULEX në Kosovë. Ajo e merr këtë detyrë në 1 shtator 2016. Diplomatja Aleksandra Papadhopulu ka...

Arben Llalla: Genc Pollo e ka humbur sovranitetin në Rusi

Historiani Arben Llalla ka komentuar reagimin e deputetit demokrat Genc Pollo ne lidhje me një sms që pretendohet të kenë marrë disa ligjvënës të...

Rama i vendosur: Reforma o do votohet, o do votohet! Fleckenstein: Propozimi i fundit në tryezë, votojeni!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me zhvillimet e sotme për arritjen e një marrëveshje mes palëve për miratimin e reformës në drejtësi....

Hollande: Britania të hapë shpejt bisedimet për braktisjen e BE

Presidenti i Francës, Francois Hollande, tha se do që Britania të hapë shpejt bisedimet për braktisjen e Bashkimit Evropian dhe se do të kërkojë shpjegime...

Basha mbledh grupin e PD. Vijojnë negociatat për marrëveshjen

Ka rezultuar pa marrevshje, por me nje propozim te ri, takimi mes kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, ambasadorëve Lu dhe Vlahutin dhe kreut të...

Alban Hoxha heroi i Partizanit, pret tri penallti dhe shënon një gol (video)

Demat e Kuq fitojnë duke eleminuar në turin paraeleminator të Champions League skuadrën hungareze, Ferenc Varosh Alban Hoxha është heroi i Partizanit. Ka pritur tri...

Tumankuqja vjen në variantin e dy DJ

John Van Ride dhe Nick K ,dy DJ kanë sjellë për publikun një version tejet të veçantë të këngës së njohur shqiptare të Çamërisë, "Tumankuqe". Pjesa...

Dështimi i kompromisit: “Nuk ka qenë asnjë nga BE aty”

Palët menduan se kishin gjetur kompromisin, por kuptuan se nuk ishte kjo e përbashkëta, thotë eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein për ngërçin politik në Shqipëri,...

Burime: PD ka rënë dakord me propozimin e Ambasadorëve

Ambasadorët Lu e Vlahutin kanë paraqitur një propozim të ri  dhe burimet nga PD bëjnë të ditur se Basha e ka pranuar. Burimet bëjnë...

Lajmet e fundit

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...

Polici aksidenton të miturin dhe largohet nga vendngjarja në Pogradec  

Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një punonjës i policisë, duke drejtuar automjetin e tij, ka aksidentuar një...

Dokumente identifikuese, Qeveria e Kosovës vendos reciprocitet ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit karshi Serbisë sa u përket dokumenteve identifikuese. “Çdo person që paraqitet për kalim të kufirit shtetëror me...

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...