KATEGORI

Rrokull

Madrid, mijëra babagjyshë vërshojnë në mbështetje të Fondacionit të Sklerozës

Më shumë se 10 mijë Babagjyshë të Vitit të Ri morën pjesë në garën e përvitshme të babagjyshave në Madrid të Spanjës, e ashtuquajtura...

Biznesi 50 milionë euro i universiteteve private; kush e mori tregun e atyre që u mbyllën

Dy vite pas mbylljes së gjysmës së universiteteve private nga ana e Ministrisë së Arsimit, ato që rezistuan, në pjesën më të madhe, kanë...

Arrestohet studentja ruse “Wolf of Wall Street” për pastrim parash

Arrestohet studentja ruse e njohur si “Wolf of Wall Street” për pastrim parash Policia ka nisur hetimet për studenten pas postimeve të shumta të saj...

Vettingu/ Kushtetuesja mblidhet të hënën për vendimin

Gjykata Kushtetuese pritet të caktojë të hënën datën e shpalljes së vendimit për ligjin e vetingut Ditën e hënë, në orën 10:00, anëtarët e Gjykatës...

Nikolla Pano: SHBA nuk e ndryshojnë politikën në Ballkan

Profesori i historisë, Nikolla Pano, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk beson që si rrjedhojë e zgjedhjes së zotit Donald...

1945/ Porosia e diktatorit Hoxha për trajtim të mirë të minoritetit, të hapet gjimnaz në gjuhën greke

Ndërsa popullsia çame endej nëpër çadra në varfëri e mjerim dhe e tradhëtuar nga komunistët që nënshkruan marrëveshjen me grekët për të ndalur kthimin...

Lutje paqeje në Shkodër për viktimat e Alepos

Në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër besimtarët e katolikë drejtuan lutjet e tyre për viktimat e Halepos dhe vendet e tjera në luftë. "Lutje paqeje në prag...

Një replikë e Dritëro Agollit për Zef Brozin: Edhe ti e ke berë një gjyq në komunizëm

“Ka kompleksitet në ardhjen e demokracisë, në kryerjen e lëvizjes demokratike erdhën disa komunistë të shkëputur nga sistemi, erdhën edhe juristë dhe njerëz të...

Olta Xhaçka rikonfirmohet në krye të Forumit të Gruas Socialiste

Mbyllet procesi i votimit për strukturat e reja të Forumit të Gruas Socialiste, pjesëmarrja në këto votime është mbi 70% në rang vendi. Në njoftimin...

Kushtetuesja mblidhet të hënën, caktohet data e vendimit

Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese do të mblidhen ditën e hënë në orën 10:00, për të diskutuar dhe për të vendosur se cila do të...

Lajmet e fundit

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....