KATEGORI

Rrokull

Kreditë me probleme, tjetër rritje në janar

Bankat: Edhe kredimarrësit e mirë janë në vështirësi Kreditë me probleme kanë pësuar një rritje të lehtë duke shkuar në 18.4% të totalit në fund...

Turqia kundërpërgjigjet pas sulmeve terroriste

Turqia ka kryer sulme ajrore kundër shënjestrave të rebelëve kurdë në veri të Irakut, pas sulmit të djeshëm në Ankara. Ushtria turke përmes një deklarate...

Veliaj: Nisim punimet për sheshin “Skënderbej”

  Së shpejti nisin punimet për sheshin “Skënderbej”. Lajmi vjen nga kryetari i bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj i cili tha sot se gjatë dy...

Prokuroria sekuestro pasurive të biznesmentit Dashamir Gjoka

Dyshohet se janë krijuar nga aktivitetit kriminal i “shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “trafikut të lëndëve narkotike” Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi konfiskimin e pasurive...

Basha në SHBA takime në DASH e kongres

Kryetari i PD-së shoqërohet nga deputetët Selami, Strtazimiri, Mediu e Tabaku Zbatimi i reformës së Dekriminalizimit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme si dhe reforma...

Shenjtorja shqiptare, Papa firmos për Nënë Terezën

Në 2003 Papa Gjon Pali i Dytë shpalli lumnimin e saj Një hap tjetër drejt shenjtërimit të Nënë Terezës. Ati i Shenjtë Papa pritet të...

Mbështetja për bujqësinë, nesër nisin aplikimet

Në dispozicion të fermerëve janë 14 mln euro Nesër nisin aplikimet për të përfituar nga skemat e mbështetjes qeveritare për bujqësinë. Këtë vit janë 14...

Fitoni mbi 2 milion lekë në vit? Deklaroni të ardhurat!

Detyrimi ligjor për të plotësuar formularin elektronik deri më 30 prill Cdo qytetar që merr si të ardhura mbi 2 milion lekë në vit ka...

Shpërthimi në Ankara, 37 viktima e mbi 100 të plagosur

Sulmi kamikaz u krye duke përdorur një makinë bombë Policia turke nëpërmjet një deklarate konfirmoi se nga shpërthimi në Ankara humbën jetën 34 persona, 30  në...

Dita e Verës, Elbasani kryeqytet i Festës

Festime nisin që herët në mëngjes, Sejdini uron qytetarët Elbasani është zgjuar në Festë. Festimet e Ditës së Verës kanë filluar që në orët e...

Lajmet e fundit

“S’ju detyron njeri të hipni në urban”, deputetja e PS kundër Rakacollit: Duhen kontrolle

Dyndja në urbane ishte një ndër temat e diskutimit në emisionin “As pro, as kundër” mbrëmjen e sotme në ABC, si faktor i rritjes...

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...