KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Çështja Çame/ Shpëtim Idrizi: Meta në Greqi me një gjuhë të pamjaftueshme

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, e ka komentuar qëndrimin e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta në Athinë, duke e vlerësuar si një gjuhë të...

Beqir Nuredini: Ilir Meta shkoi të flerë me mullixhinë

Kryetari i Rrogozhinës, Beqir Nuredini ka reaguar ashpër ndaj qëndrimit amfib të Ilir Metës gjatë vizitës së tij në Athinë. Sipas të zgjedhurit vendor të...

Visar Ymeri i bën thirrje Ramës: Mos shko nesër në Beograd

Kreu i VV në Kosovë, Visar Ymeri i ka bërë thirrje kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama që mos shkojë në Beograd ditën e nesërme. Ymeri...

Digjet fuoristrada me drogë në kufirin me Greqinë

Një automjet tip ''Fuoristradë'' e mbushur me drogë është djegur në kufirin shqiptaro-grek. Sasia e madhe e drogës është gjetur e ndarë në thasë. Fuoristrada...

Deputeti Rakipi: Qëndrimi i Metës në Athinë është antishqiptar

Deputeti Aqif Rakipi ka qenë shumë i ashpër me kreun e Kuvendit Ilir Meta në lidhje me qëndrimet e tij mbajtur gjatë vizitës tre...

Eduard Selami: Turp që Ilir Meta anashkaloi Çështjen Çame

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami e ka vlerësuar si të turpshëm qëndrimin e kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, mbajtur në Athinë për Çështjen...

Mesila Doda: Çështja Çame edhe njëherë po tentohet të futet në kalendat greke

“Nuk mundet që kryeparlamentari Meta në vitin 2016 të kërkojë më pak nga ç'ka kërkuar kryeministri Meta në 1999, kur kërkonte kthimin e pronave...

Nga dritarja e një kulle

Theth 2016, fotografi fantastike nga studiuesi Ndoc Mulaj, brenda kullave të Malsisë, atje ku përmblidhet e gjithë historia e traditave të malësorëve të veriut. Frengji...

Ilir Meta flet në Greqi si Ban Ki Moon

Qëndrimi mbi palët, është një ndër tiparet, me të cilat kryetari i kuvendit Ilir Meta është përpjekur të shfaqet kohët e fundit, kryesisht gjatë...

Mbërrin në Rinas kardinali Troshani: Të përhapim vëllazërinë

Ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, kardinali Ernest Troshani, i cili është pritur nga kryeministri Edi Rama si dhe përfaqësues të Kishës Katolike...

Lajmet e fundit

Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

Gjatë një fjalimi në Bundestag, kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se nuk do të ketë procedurë të shkurtuar për anëtarësimin e Ukrainës në BE....

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të rregulluar marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ditën e sotme bëri me dije se qeveria aktuale do të bëjë çmos dhe të pamundurën që...

Fshehu provat për vrasjen e “Ramanit”, ky është shefi i krimeve të Lezhës

Leonard Palushi, shefi i krimeve në Komisariatin e Lezhës  është vënë sot në pranga në kaudër të operacionit të ndërmarrë nga Prokuroria e Posaçme...

Zbulohet kush ekzekutoi vëllain e Talo Çelës (EMRI)

Besjan Xhixha është autori i vrasjes së vëllait të Talo Celës, Bujar Çela. Xhixha aktualisht ndodhet në burg për atentatin ndaj dy vëllezërve Haxhia...

Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se referimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për Kosovën si precedent për të ndërhyrë në punët e një...