KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Vendimi për mandatin e Shpëtim Idrizit, KQZ e shtyn datën për shqyrtimin e kërkesës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur dje për të marrë në shqyrtim kërkesën e PDIU-së, për mandatin e Shpëtim Idrizit, i cili në zgjedhjet...

Arben Skënderi: Shqipëria s’ka opozitë,  fushatë e stisur në PD

Arben Skënderi, anëtar i kryesisë së Partisë Demokratike i ftuar në emisionin “Fol me mua, fol me ata”, të Enkel Demit në TVSH, deklaroi...

Ish-deputeti i PD, Cara: Zgjedhjet në PD farsë, nuk votoj

“Basha nuk më bën dot mua fajtor për humbjen e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit sepse 230 mijë njerëz të PD refuzuan...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, plagosen lehtë 3 persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, me pasojë plagosjen e tre personave. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:49, ku janë...

Laç/ Automjeti përplaset me motorin, humb jetën 67-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Laç, me pasojë vdekjen e një personi. Mësohet se gjatë aksidentit janë përplasur një mjet...

Itali/ Bleu diplomën në Shqipëri me paratë e partisë, dënohet Bossi

  Gjykata e Shkallës së Parë në Milano ka dënuar Umberto Bossi-n me 2 vite e 3 muaj burg për shpërdorim të fondeve për partitë...

Sulmohet për herë të dytë mjeti i efektivit të Krimeve të Rënda

Kërcënohet sërish oficeri i Krimeve të Rënda të Krujës, Trim Murataj. Para tre javësh, mjetit të tij i  vunë eksploziv, ndërsa sot, i kanë...

Rama publikon foton e takimit me Erdogan dhe Vuçiç

Gjatë vizitës zyrtare në Turqi në kuadër të forumit botëror të naftës në Stamboll, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Turqisë...

Riaktivizohet zjarri në Tepelenë kërkohet sërish një helikopter

Janë riaktivizuar sërish vatrat e zjarri në zonën periferike në lagjen “15 Shtatori” në Tepelenë. Nga të dhënat e fundit nga Tepelena raportohet se janë...

Shkodër/ Një 47-vjeçar i jep fund jetës me fostoksinë

Një 47-vjeçar në Shkodër i ka dhënë fund jetës duke pirë fostoksinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë të diel në fshatin Dobraç. Mësohe se...

Lajmet e fundit

Michel pro “Open Balkan”: Personalisht e mbështes…

Presidentin i Këshillit Europian, Charles Michel, deklaroi nga Tirana se ai personalisht e mbështet Ballkanin e Hapur dhe ftoi të gjitha vendet për t’iu...

Berisha: BE të hapë negociatat me Shqipërinë, të ndahemi nga Maqedonia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vizitën e kreut të Këshillit Evropian në Tiranë, Charles Michel duke e cilësuar si një dritë jeshile për hapjen...

Rama e përsërit: Nëse negociatat nuk hapen në qershor…

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vendosmërinë se nëse nuk hapen negociatat me BE deri në muajin qershor, Shqipëria do të ndryshojë kurs duke u...

Presidenti i KiE në konferencë me Ramën: Shqipëria mund të jetë anëtar i asociuar i BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi gjatë konferencës për shtyp në krah të kryeministrit Rama, se ai do të bëjë gjithçka që të...

Megaoperacioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, bosët u larguan

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar megaoperacionin e djeshëm të SPAK të cilin e cilësoi një dështim. Sipas ish-kryeministrit, aksioni i RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë...