KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Mandati i Idrizit/ Zguri: KQZ do vendosë pas ankimimit

Kreu i KQZ, Klement Zguri ka deklaruar se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka marrë vendim për mandatin e Shpëtim Idrizit në Qarkun e...

Cirku i Tiranës/ Artistët përplasen me përmbaruesit për çmontimin e çadrës (film)

Nisja e ekzekutimit të një vendimi të gjykatës nga zyra e përmbarimit në Cirkun e Tiranës është shoqëruar me përplasje dhe tension me palëve. Artistët...

UNESCO, miratohet pa vërejtje progres-raporti mbi Beratin e Gjirokastrën

Sesioni 41 i Komitetit të Trashëgimisë Botërore UNESCO ka miratuar pa vërejtje progres-raportin e paraqitur nga Qeveria shqiptare për Qendrat Historike Berat dhe Gjirokastër. Delegacioni...

Kavajë/ Sherr me thika në lokal, plagoset 44-vjeçari

Një plagosje me thikë ka ndodhur mesditën e së mërkurës në fshatin Kryemëdhenj, të Kavajë. Mësohet se shtetasi me inicialet A.M, vjeç 49, banues në...

Kryemadhi: Do ndalim Ramën e lakejtë e tij, jo 74, por as 174 s’e shkatërrojnë dot vendin

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi përmes një statusi në Facebook denoncon rrënimin e biznesit në Shqipëri. Ajo citon raportin e DASH për...

Akuzohej për shpërdorim detyre, shpallet i pafajshëm ish kreu i Tatimeve Tiranë

Ish kreu i Tatimeve në Tiranë, Androkli Kokthi është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Apelit. Ai u arrestua një vit më parë me urdhër...

3 vite në arrati, britanikët prangosin shqiptarin e dënuar me 30 vjet burg

Një shqiptar i dënuar me 30 vjet burg nga autoritetet e Blegjikës është arrestuar para pak ditësh në Britaninë e Madhe ku jetonte i...

Thaçi: Haradinaj ka konfirmuar se ka siguruar votat për Qeverinë e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pohoi se ka marrë konfirmimin nga koalicioni fitues i zgjedhjeve (koalicioni PAN) dhe mandatari për kryeministër (Ramush Haradinaj) se...

Matura 2017, publikohen rezultatet e provimeve me zgjedhje

Agjencia Kombëtare e Provimeve ka publikuar në faqen zyrtare rezultatet e provimeve me zgjedhje për maturën shtetërore 2017. Të gjithë maturantët mund të shikojnë rezultatin...

Një vatër zjarri e fuqishme në Belsh, rrezikohen disa banesa

Rritja e temperaturave, ka kthyer sërish frikën nga zjarret. Mësohet se një vatër zjarri e fuqishme është shfaqur në Belsh, ku nga përmasat e flakëve,...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...