KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

“Zgjedhjet”, Presidenti Meta letër drejtuar institucioneve kombëtare e ndërkombëtare

Pak javë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti i Republikës Ilir Meta, i është drejtuar me një letër institucioneve kombëtare dhe ndërkombëtare, për të...

Kriza në Rinas, nis seanca për tre kontrollorët e AlbControl

Ka nisur këtë të shtunë seanca ndaj tre kontrolloreve, Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini. Prokuroria e Tiranës ka dërguar në gjykatë kërkesën ndaj...

Kreu i Sindikatës Europiane: Lironi kontrollorët, turqit dhe grekët nuk kanë licencë për në Shqipëri (film)

Kryetari i Sindikatës Europiane të Kontrollorëve Ajrorë, Volker Dick u shpreh mbrëmjen e sotme  gjatë një bisede me gazetaren Jonida Shehu se kontrollorët turq...

E trishtë/ Ndërron jetë nga COVID-19 mjeku i njohur

Sërish është shënuar një humbje në radhët e bluzave të bardha. Adhon Polena, ka ndërruar jetë nga COVID-19 në moshën 75 vjeçare. Mjeku mësohet se...

Historia e Edi Ramës me Françesko Beketin, përtej 110 milionë eurove!

Pak ditë më parë "Zëri i Amerikës" njoftoi se Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit në Uashington ka dhënë vendimin përfundimtarë pas apelimit që Shqipëria do...

Borrell uron Kurtin, kërkon vazhdim të shpejtë të dialogut me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pranuar letër urimi nga Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të Sigurisë,...

“Dyqan” droge në shtëpi, arrestohet 29-vjeçari shqiptar në Itali, policia i gjen emrat e klientëve

Valter Hoxha, 29-vjeç me origjinë shqiptare është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se tregtonte lëndë narkotike në shtëpinë e tij. Sipas mediave italiane,...

286 raste të reja me COVID-19 dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 7 viktima dhe 286 raste të reja me COVID-19 nga 2966 testime që janë bërë...

“I thashë Flora Ndrecës zbrit nga kulla se do të të hedh poshtë”, zbardhet dëshmia e një prej kontrollorëve: Më tha pse se plotëson...

  Një debat i ashpër ka ndodhur mes kontrollorëve të Albcontrol në lidhje me firmosjen e dokumentit për paftësi punë, para se 60 kontrollorët të...

Vrau me 4 plumba pas një sherri banal Altin Balliun, Prokuroria kërkon 22 vite burg për Olger Mustafën

Prokuroria e Korçës ka kërkuar 22 vite për autorin e vrasjes së Altin Balliut. Ngjarja e cila tronditi qytetin e Korçës para dy vitesh,...

Lajmet e fundit

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...