KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Dibër/ Ushtronte dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve, arrestohet 39-vjeçari

Policia e Dibrës ka arrestuar një 39-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve të mitur. Bëhet me dije se në...

Vidhnin naftë nga mjetet e një firme ndërtimi në Mullet, në pranga tre persona

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona pasi u kapën duke vjedhur karburant në zonën e Mulletit. Në pranga kanë rënë shtetasit Fatos Hasa, 27...

Ciceroni i pazakontë i Kullës së Ngujimit

E ndërtuar 5 shekuj më parë si pikë mbrojtje për fshatin Theth dhe e përdorur si vend për pajtimin e të paktën 300 konflikteve,...

Ballist Morina: Më mirë i vdekur se në Serbi

Ballist Morina qëndron i vendosur për të mos u ekstraduar në Serbi. Madje ai paralajmëron se mund edhe të vrasë veten nëse nuk do...

Qeveria e re një tepsi që provokon shqiptarët, familjarët e të cilëve u torturuan e pushkatuan

Nga Albana Vokshi Të nderuara zonja dhe zotërinj, të nderuar kolegë deputetë Shqiptarët janë të nënpërfaqësuar në institucione dhe shumica që ka zënë vendet dhunshëm pas...

Kryemadhi: Program batutash me gabime e lajthitje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cilësoi një fletëpalosje me gabime e lajthitje programin e qeverisë të prezantuar dje e sot nga kryeministri Edi...

Patozi-Bashës: Tigër letre s’ka kohë dhe amnisti për të

Ish- nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar për sa i përket rikthimit të Lulzim Bashës si deputet në Parlament. Me anë të një...

Kavajë/ Aksident automjeti përplas motorin vdes drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Kavajë-Rrogozhinë ku për pasojë ka humbur jetën një person. Policia bën me dije...

Zv/kryeministrja: Jam rishtare në politikë, por s’jam naive

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi nga foltorja e Kuvendit është shprehur optimiste për mandatin 4-vjeçar të qeverisë "Rama2". Duke falenderuar kryeministrin Rama për faktin që i besoi...

Nxënësit e fshatit në Kukës pa mësim, ura drejt shkollës e rrënuar, s’kanë karrige të ulen

Viti i ri shkollor ka nisur mes problemesh, për nxënësit e shkollave në zonat e thella malore të Kukësit. Në fshatin Orgjost, të Njësisë Administrative...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...