KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Peshkopi, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën

Personeli i spitalit në Peshkopi i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne. Bëhet me dije se  pacientja u paraqit në spital në rrezik për jetën pasi ajo...

Konispol/ Gjendet i pa jetë një i ri pranë kufirit me Greqinë

Një trupi i pajetë  është gjetur nga disa çobanë pranë kufirit me Greqinë, në Konispol. Nga hetimet paraprake mësohet se trupi i përket një mashkulli...

Në përkujtim të demonstratës kundër bustit të Stalinit në Shkodër

Nga Kastriot Dervishi Më 11 janar (me rastin e “përvjetorit” të Republikës Komuniste) dhe më pas më 14 janar 1990, në Shkodër u organizua demonstrata...

Spitali Amerikan me rastin e 10 vjetorit, koncert bamirësie

Spitali Amerikan me rastin e 10 vjetorit të tij do të organizojë një koncert bamirësie, në përkrahje të fëmijëve me probleme në dëgjim. Të ardhurat nga...

Shpëtim Idrizi: Zvarritja e qëllimshme e Reformës Zgjedhore

“Komisioni të mos mblidhej një herë në 3 muaj, por dy herë në javë me qëllim përshpejtimin e punës për çështjet më sensitive.” Kryetari i...

Amnistia/ Të shtunën lirohen 731 të burgosur

Ditën e shtunë 731 të dënuar do të dalin nga burgu pasi fituan lirinë nga amnistia. Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve tregon se numri më i madh i...

Thaçi kritika BE-së për arrestimin e Haradinajt

Në një intervistë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se arrestimi i Ramush Haradinajt është veprim flagrant i Serbisë, por shqetësues është fakti...

Komuniteti Mysliman/ Nismë për të ndihmuar familjet e izoluara nga bora

Komuniteti Mysliman i ka ardhur në ndihmë banorëve të izoluar nga dëbora në vend, duke i bërë thirrje të gjithë myslimanëve që të japin kontributin e...

Të hënën mblidhet Kuvendi, përcaktohet rendi i ditës

Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë të hënën e ardhshme seancën e parë për vitin e ri 2017. Lajmin e ka konfirmuar zyra e shtypit...

Nuk ka më shtyrje, të hënën rinis shkolla

Nuk ka më shtyerje, procesi mësimor nis të hënën në 16 janar. Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit konfirmojnë se nuk ka urdhër...

Lajmet e fundit

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...

Zgjedhjet në 6 bashkitë/ Rama zhvillon mbledhje me drejtuesit politik të PS-së

Pas mbledhjes me grupin parlamentar të Partisë Socialiste, Edi Rama ndez ‘motorët’ për zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 bashki...