KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Arrestohet inspektori i “Shqiponjave”, dekonspironte operacionet e policisë

Një inspektor me detyrë trup shërbimi në Repartin “Shqiponja” në Tiranë është arrestuar nga SHÇBA. Engrid Hënaj ra në pranga pasi dekonspironte veprimet e Policisë. Nga...

Berisha flet për herë të parë për përjashtimin e Topallit e Patozit

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka folur i ftuar në emisionin "Fakt" të Çim Pekës ka folur ndër të tjera edhe për listën e...

Babai grek vret vajzën, kur mëson se i dashuri i saj ishte shqiptar

Një 18-vjeçare greke është vrarë nga babi i saj me thikë në fund të muajit gusht. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “Petroupoli” në...

Berisha: Çadra nuk u bë kurrë lëvizje popullore, ishte militanteske

“Çadra nuk ishte lëvizje popullore, por militanteske”, kështu është shprehur ish-kryeministri Berisha. Berisha tha se ideja e Bashës ishte e mirë, por mbeti në kufijtë...

Meta për “La Stampa”: Europa, ilaçi kundër minës “Ballkan”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën "La Stampa" gjatë vizitës zyrtare në Itali. Shqipëria në udhëkryqin e reformave dhe stabilitetit...

Sali Berisha: Këshilltarët e Lulzim Bashës në fushatë ishin mizerabël

Mizerabël, i ka cilësuar ish-kryeminsitri Sali Berisha këshilltarët e Lulzim Bashës në fushatën elektorale në emisionin “Fakt” të gazetarit Çim Peka. Çim Peka: Ditën që...

Sali Berisha “shpërthen” kundër Bashës si kurrë më parë

Për herë të parë ish-kryeministri Berisha ka dalë hapur kundër kryedemokratit Basha. “Këshilltarët e Lulzim Bashës janë mizerabël. Ajo nuk ishte lista e PD, por...

“Nxënie në këmbë”/ 350 nxënës në Fier protestojnë, se nuk kanë karrige

Ndërsa mendohet që shkollat të pajisen me kompjutera dhe sistem ngrohës, në disa zona të Shqipërisë ende mungojnë karriget. Ndërsa problemi i shkollës “Perikli Ikonomi”...

Dhjetë anëtarë të Gjykatës së Lartë dështojnë në testin e justifikimit të pasurisë

Dhjetë nga 17 anëtarët e Gjykatës së Lartë në Shqipëri dështojnë të justifikojnë pasurinë e tyre të paktën në një vit të deklarimit, zbulon...

Betohet “Rama”, nga shtrëngimi i duarve me Metën te në këmbë nga Presidenca në Kryeministri

"Rama 2" ka marrë zyrtarisht detyrën pas betimit në Presidencë pasditen e kësaj të mërkure. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar për të vijuar...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...