KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Banorët peticion zyrtarë për aeroport në Gjirokastër

Pas lehtësirave ligjore për heqjen e monopoleve mbi aeroportet në jug të vendit, po lobohet edhe më intensivisht për ngritjen e një aeroporti në...

Ja përse homoseksualët kërkojnë dënimin e Mesila Dodës

Zbardhet kërkesa e plotë e homoseksualëve për dënimin e deputetes Mesila Doda. Vetë Komisionerja për Antidiskriminimin e ka vënë në dijeni ligjvënësen e PDIU-së...

Rrogozhinë, mbikalimet në ajër/ Banorët të mësojnë të fluturojnë

Nga Rexhina Biba Pas akuzave të kryebashkiakut të Rrogozhinës, Beqir Nuredini për mungesën e infrastrukturës në rrugët dytësore dhe mungesës së mbikalimeve për banorët e...

Prokuroria speciale: Pranga dhe sekuestrim pasurish për politikanët e korruptuar

Verifikohet pasuria edhe për familjarët nga fëmijët tek nipa mbesa, kushurinj të parë e të dytë, deri tek vjehrri, vjehrra, kunata, kunati apo edhe...

Kanos ish-partneren dhe familjarët e saj, arrestohet 42-vjeçari

Një 42-vjeçar, banues në Grabian të Lushnjes, është arrestuar pasi ka kanosur me armë zjarri ish-bashkëjetuesen dhe familjarët e saj. Fatmir Jonuzi ka shkuar i...

Dua Lipa në Tiranë… (video)

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa shkëlqeu gjatë performancës së saj në sheshin Nënë Tereza. Dua Lipa ishte së bashku me...

Zbulohen autorët e grabitjes së bankës në Vlorë. Arresohet njëri prej tyre

 Një muaj pas grabitjes së një banke të nivelit të dytë në qytetin e Vlorës, policia ka zbuluar autorët dhe ka arrestuar një prej...

Gjendet i vdekur një person në Vlorë, shenjë plumbi në kokë

Trupi i pajetë i një të riu është dërguar mbrëmjen e djeshme në spitalin e qytetit të Vlorës. Lajmin e bën të ditur Drejtoria lokale...

Homoseksualët: Të dënohet deputetja Mesila Doda

Disa shoqata që mbrojnë të drejtat e homoseksualëve kanë kërkuar pranë Komisionerit të Mbrojtjes nga Diskriminimi gjobitjen e deputetes Mesila Doda, sepse sipas tyre...

Një breshkë e rrallë në Gjirin e Drinit

Nga Ahmet Zani Një breshkë e rrallë është gjetur në njërin nga stavnikët e Gjirit të Drinit. Breshka është e llojit kurriz-lëkurore (dermochelys coriacea). Kjo...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...