KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Rikthimi i ligjit të mbetjeve/ Shalsi: Nuk surprizoi, nuk pata kurrfarë dyshimi

Deputeti socialist, Eduard Shalsi, nëpërmjet një postimi në Facebook u shpreh se nuk e kishte surprizuar vendimi i Presidentit për kthimin e ligjit të mbetjeve. Kreu...

Rama dhe Vuçiç takim me shqiptarët e Preshevës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiç kanë zhvilluar sot një takim me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Rama në një...

Tahir Muhedini: Do vendos lule në varret e gjyshërve tuaj, por gjyshërit e mi nuk kanë varre

Fjala e plotë e deputetit të PDIU-së, Tahir Muhedini, mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë pas vizitës së kryeparlamentarit Ilir Meta në Athinë. Të nderuar shqiptarë, Unë...

Tentativa vjeshtore e Metës për të rrëzuar Ramën me “Kalin e Trojës” nga Athina

Nga Ylli Pata Medalja që iu dha Ilir Metës në Athinë, natyrisht së bashku me motivacionin si “një zë që frenon nacionalizmin e Edi Ramës”,...

Çfarë fshihet pas ndërtimit të varrezave greke

Nga Arben Llalla Gjatë takimi të kryetarit të Greqisë, Prokopis Pavlopulos me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Iliri Meta, Presidenti grek kërkoi ndërtimin e rreth...

Shpëtim Idrizi: Kërkojmë të japim faljen, por ata të pranojnë genocidin

Nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë i është drejtuar ligjvënësve shqiptarë me një fjalim të hidhur, veçanërisht tani që Çështja Çame është njohur nga Komisioneri...

Mesila Doda: Ja si janë shkelur Konventat e OKB-së për Çështjen Çame

Deputetja Doda ka folur në fund të ligjvënësve të Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Ajo ka shpjeguar se sa artikuj të Konventës për Mbrojtjen...

Deputeti Rakipi: Nuk kërkojmë pronat, por atdheun

Kjo është fjala që ka mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë ligjvënësi i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Aqif Rakipi. Të nderuar kolegë deputetë, Disa nga...

Firma e Ramës për 9 hidrocentralet që shkatërrojnë Valbonën

Berisha firmosi lejen zhvillimore për 2 prej HEC-ve mbi luginën e Valbonës bashkë me lejen koncesionare për 9 HEC të tjera, për të cilat...

Lëpusha, pamjet mahnitëse të fshatit turistik që shtrihet në dy anët e përroit Sheu

Janë pamje nga Lëpusha, fshati fantastik në Kelmend në Malësinë e Madhe. Ndahet në katër grupe shtëpish të shtrira në dy pellgje ujëmbledhëse të...

Lajmet e fundit

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...