KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Kur dashuronte Dritëro Agolli…

Disa foto të rinisë së shkrimtarit të madh, Dritëro Agollit me bashkëshorten, janë publikuar në profilin e tij në facebook. Është koha kur Dritëroi...

Mesila Doda: Mos votoni për hir të Zotit dhe familjeve tuaja (video)

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda ka kërkuar sot që të hiqet nga ndryshimet kushtetuese neni që i hap udhë martesave homoseksuale në Shqipëri. Sipas...

Shpëtim Idrizi në Zululand: Nuk jam anti-grek

Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ishte sot në një bashkëbisedim me gazetarin Mustafa Nano në studion e Zululand. Në...

Parlamenti Evropian miraton propozimin për liberalizimin e vizave për Kosovën

Komiteti për Politikë të Jashtme  të Parlamentit Evropian, ka miratuar propozimin për liberalizim e vizave për Kosovën. Ulirike Lunaçek, raportuesja për Kosovën,  në një postim...

Ja përse Markopulos i Cipras dhe Dules urren çamët

Familja e këshilltarit të Cipras u vendos në Çamëri si ardhacakë Nga Arben Llalla Andonis Markopulos që mbajti një fjalim të fryrë kundër shqiptarëve të Çamërisë...

Artan Shkreli: Ja harta që sqaron grekofilët për Çështjen Çame

"Besoj dhe se greku i thjeshtë ka ndopak vrarje ndërgjegje për si qarqe të caktuara i kanë trajtuar çamët gjatë gjithë shek XX” Studiuesi Artan...

Kulla e Skënderbeut po rrënohet

Nga Ahmet Zani Kjo ndërtesë mjaft e hershme ndodhet në kodrën e fshatit Ishëm dhe i kalon të 550 vitet. Kulla dykatëshe objekt i luftrave...

Markopulos, i dhënë pas maçokut dhe Dules

Nga Arben Llalla Këshilltari i kryeministrit Cipras, Andonis Markopulos ia arriti të ngrejë një stuhi në gotë gjatë pjesëmarrjes së tij në Kongresin e PBDNJ-së. Është e...

PDIU: Është mace, jo luan

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas deklaratës zbythëse të Partisë Demokratike në lidhje me tezat shoviniste të këshilltarit të Cipras, Markopulos në...

16-vjeçari klandestin sot milioner në Itali, historia e të riut shqiptar Ulian Sharka

Nga Elisabetta Andreis – Corriere della Sera Vetëm 16 vjeç dhe ishte një klandestin në Itali. Por sot ai është një biznesmen që ka një...

Lajmet e fundit

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...