KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Kapet në Elbasan i dënuari me burgim të përjetshëm nga drejtësia greke

Një 42-vjeçar i shpallur në kërkim nga drejtësia greke, është vënë në pranga nga agjentët të policisë së Elbasanit. Burime policore bëjnë me dije se...

Bilisht, 57-vjeçari vetëdigjet me benzinë

Një 57-vjeçar nga Bilishti është vetëdjegur me benzinë. Sipas burimeve zyrtare, shtetasi me iniciale K.Ç, ka hedhur lëndë djegëse mbi veten, në shtëpinë e tij. Ai...

Thirret në Prokurori ish-drejtorja e Tatimeve, Brisida Shehaj

Ish zëvendës Ministrja e Ekonomisë Brisida Shehaj është thirrur nga njësia Task Forcë në Prokurorinë e Shkodrës. Ao është marrë në pyetje nga Prokuroria për...

Trafikonin kanabis nga Shqipëria drejt Turqisë, arrestohen dy persona

Policia kufitare në Kapshticë ka sekuestuar 23 kg kanabis sativa ndërsa ka vënë në pranga dy personave. Të arrestuar janë shtetasit Besim Zenuni, 55 vjeç...

Basha: Kjo qeveri është shkëputur tërësisht nga realiteti i qytetarëve

Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Rama se ka harxhuar 100 milionë euro në vit për zyra, për orendi, për makina, për karburant, për bileta avionësh. Në...

Debati për Shqipërinë në PE/ Fleckenstein i mbyll gojën eurodeputetes greke

“BE do të hapë negociatat me Shqipërinë, kolegët grekë e kanë bërë rrugë të ankohen për fqinjët e tyre.” Eurodeputeti Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë...

Dorëzohet Greqia/ Kotzias: Më 12 dhjetor, KE miraton rekomandimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm grek: Tirana ishte e trembur dhe kishte një perceptim se hapja e negociatave do të ishte diçka e thjeshtë Ministri i Jashtëm...

Tiranë, arrestohet 49 vjeçari me 50 kg kanabis në banesë

Policia e Tiranës ka sekuestruar një sasi prej 50 kg kanabis sativanë kuadër të operacionit të koduar “Kodrina”. Në pranga përfundoi 49 vjeçari Fatmir Halili,...

Vlorë/ Ndalohet për korrupsion pedagogia e Universitetit “Ismail Qemali”

Pedagoia e Universitetit "Ismail Qemali" në Vlorë, Dorina Ndou (Mino) është ndaluar nga policia nën akuzën e korrupsionit pasiv. 30-vjeçarja ishte shpallur në kërkim pas...

Rama deputetëve të PD: Në kafe së bashku dukemi sikur jemi një parti

"Të gjithë jemi shqiptarë, ndajmë të njëjtat qytete dhe jemi komshinj me njëri-tjetrin" Kështu ka thënë nga foltorja e Kuvendit Kryeministri Rama duke ironizuar partinë...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...