KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Dhuna ndaj grave/ Klosi: Gjykatat japin urdhër mbrojtjeje sa për sy e faqe

Ministri i Mirëqënies, Blendi Klosi tha për dy krimet e fundit në Fier dhe në Korçë se këto janë raste të rënda dhe për...

Aksident në Gramsh, një i vdekur dy të plagosur

Në fshatin Drashovis të Gramshit ka humbur jetën një 60-vjeçar dhe janë plagosur 2 të tjerë si pasojë e një aksidenti me makinë. Automjeti tip...

Korçë/ Babai var dy djemtë 4 dhe 6 vjeç e më pas veten

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 4 të qytetit Korçës këtë mëngjes, ku dy fëmijë dhe babai i tyre janë gjetur...

Shpëtim Idrizi: Shqiptarët kërkojnë paqen, grekët luftën (video Kllogjer)

Nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi ka bërë një koment në rrjetet sociale në lidhje me kërcënimet e ministrit të Mbrojtjes, Panos Kamenos dhe paradoksin...

OSHEE: Ndërprerje të energjisë në disa zona të Durrësit

Operatori i Shpërndarjes së energjisë njoftoi se do të bëjë ndërprerje të energjisë ditën e hënë në disa zonat të Durrësit për shkak të...

Eksperti për sëmundjen e gjedhit: Vaksinimi të vijojë edhe vitin e ardhshëm

Përhapja e sëmundjes së gjedhit te bagëtitë është kthyer në një problem serioz në vend. Profesor Koos Coetzer, një prej njohësve më të mirë të...

Korça çel aktivitetet për fundvitin, mijëra qytetarë mbushin sheshin (foto)

Fillimi i festimeve të fundvitit e ka gjetur Korçën në një atmosferë të veçantë. Qytetarë korçarë por edhe vizitorë të mbledhur së bashku në...

Përrenjas, dhunon babain e tij, arrestohet 37 vjeçari

Policia ka arrestuar një 37 vjeçar pasi ka dhunuar babain e tij 67 vjeç. Në pranga ka rënë shtetasi Shkëlzen Rexhepi, banues në fshatin...

Nishani: Trashëgimia shpirtërore dhe intelektuale e Andrea Stefanit na e lehtëson sadopak dhimbjen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta në mënyrë të parakohshme të gazetarit dhe analistit të njohur Andrea Stefani. Nishani: Me...

Fier, hodhi gruan nga dritarja, arrestohet 52 vjeçari

  Policia e Fierit ka arrestuar një 52 vjeçar pasi akuzohet se ka hedhur nga dritarja e tualetit së banesës në të cilën bashkëjetonin bashkëshorten...

Lajmet e fundit

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...