KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Golem/ Vetëvaret 54-vjeçari në banesën e tij, lë një letër për motrat dhe vëllezërit

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik këtë të martë. Një 54-vjeçar në Golem i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur...

Aksident në Korçë, humb jetën 78-vjeçari

Mëngjesin e sotëm një 78-vjeçar i cili po udhëtonte me biçikletë është përplasur për vdekje nga një kamion në unazën e qytetit të Korçës,...

Bylykbashi: Përkthimi i ligjit të dërguar në Komisionin e Venecias ka qenë i gabuar, ja faktet

Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas deklaratës së ambasadorit amerikan, Donald Lu, se “ligji i vettingut po vonohet nga frika”. Në një konferenc...

Dhuna në familje/ Manjani: Ti lemë historitë në mbrojtje 2 metra apo 3 metra

Ti lemë historitë në mbrojtje 2 metra apo 3 metra. Viktima dhe agresori nuk mund të jetojnë bashkë. Jo tolerancë, agresori dhe viktima nuk...

Beqaj jep me koncesion laboratorët e analizave/ Vasili: Ky model nuk është parë askund

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka konfirmuar se kompania e cila do të marrë me koncesion shërbimin laboratorik publik në 18 spitale të vendit,...

Tropojë, Basha: Vendi është robëruar nga një kastë të korruptuarish

Kryetari i Partisë Demokratike Basha tha se vendi është robëruar nga një kastë të korruptuarish dhe kriminelësh të cilët kanë vetëm një interes, të...

Propozimi, Komisioni i Ligjeve: 10 mln lekë shtesë fondit për Presidencën

Komisioni Parlamentar i Ligjeve i ka rekomanduar këtë të martë Komisionit të Ekonomisë një shtesë fondi prej 10 milionë lekësh për buxhetin e intitucionit...

Kavajë/ Vret kushëririn me sopatë pas një konflikti për motive pronësije

Një person ka humbur jetën pas konfliktit me mjete të forta me një person tjetër në fshatin Cikallesh të Kavajës. Sipas policisë bëhet e ditur...

Tiranë/ Gjendet i pajetë një 71-vjeçar në zonën e Brrylit

Një 71-vjeçar është gjetur i pajetë rreth orës 06:35 minuta të mëngjesit të sotëm pranë lumit të Lanës, te zona e Brrylit në Tiranë. Burime...

Ja si do hapen dosjet e Sigurimit të Shtetit

120 mijë dosje të hapura, prej të cilave mendohet se 10 mijë janë zhdukur. 100 mijë shqiptarë që vuajtën të ekzekutuar, burgosur, internuar dhe...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...