KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Thaçi: Nuk rikandidoj për President, nuk kthehem në PDK

Presidenti i ri i Kosovës deklaroi se do të rikandidonte vetëm në rast se kreu i shtetit zgjidhet nga populli, përjashton edhe kthimin në...

2 prill 1991, misteret e vrasjeve që s’u zbardhën kurrë

Si e raportoi ngjarjen në Parlament ish-ministri i Brendshëm, Gramoz Ruçi Kanë kaluar 25 vjet nga 2 prilli 1991, ajo ditë e dhunshme kur Shkodra...

Blushi dhe Patozi, dy politikanët që u kthyen në editorialistë

Politikanë, madje dhe drejtues shtetesh shkrimtarë, bota dhe Shqipëria ka provuar plot. Por vetëm talenti në të shkruar nuk të bën një politikan të...

Mesha e Pashkëve,Papa Francesku pagëzon 6 shqiptarë

Papa Francesku ka pagëzuar gjashtë shqiptarë në Meshën e mbajtur në Vigjilie të Pashkëve. Gjatë fjalës së tij ai dënoi aktet terroriste teksa kërkoi...

Sekuestrohen mina dhe armë në Shkodër, 3 në pranga

Tre persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, pasi u kapën me 6 mina me telekomandë dhe me një arsenal armësh. Arrestimi i tyre...

Doda: Çështja kombëtare, themeli i së djathtës (video)

Në daljen e parë si deputete e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda rrëfeu në një intervistë për Ora News procesin që e çoi...

Mesila Doda: Pa Shtet-Kombin shqiptar, Ballkani nuk ka paqe

Ka ardhur koha që shqiptarët të thonë me zë të lartë që nuk kanë të ardhme pa qenë bashkë në Ballkan. Sipas ligjvënëses kjo...

Shpëtim Idrizi: Do rinegociojmë qëndrimin në koalicion

Shpëtim Idrizi nuk ka dashur të qëndrojë i fshehur pas fjalëve, tek ka kërkuar nga Këshilli Kombëtar të drejtën për të rinegociuar marrëveshjen me...

Mesila Doda: Politikanë të lartë si laca lagjesh

Ligjvënësja Mesila Doda ka qenë shumë e ashpër në lidhje me lojërat që po bëhen në lidhje me reformën në drejtësi dhe praktikisht bllokimin...

Tmerr! Mësuesja në Dibër i vendos nxënësit litarin në fyt

Vazhdon dhuna e mësuesve ndaj nxënësve. Faqja jetaoshqef.al ka publikuar disa raste, disa ndaj të cilëve janë marrë edhe masa, por ka mësues që...

Lajmet e fundit

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...