KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Dita e Rinisë/ PD homazhe tek busti i Azem Hajdarit

Në Ditën e Rinisë Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe pranë bustit të Azem Hajdarit te Qytet Studenti. Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat vlerësoi...

Hamburg- Bushati: Jo diskutime për Kosovën, pa Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Këshillin e 23-të të Ministerialit të OSBE-së në kuadër të kryesisë  gjermane. Bushati  theksoi se  në sfidat e...

Gramsh/ Gjendet i pajetë një 40 vjeçar i mbytur në Devoll

Një trup i pajetë është gjetur në afërsi të Kishës Ortodokse Gramsh, në buzë të lumit Devoll. Bëhet me dije se viktima është shtetasi Astrit...

Itali/ Arrestohet shqiptari për trafik droge

Një shqiptar ka rënë në pranga, pasi iu kap me 500 gr kokainë nga Guardia Di Financa. Bëhet me dije se shqiptari, identiteti i të cilit...

Berat/ Arrestohet polici dhe 3 të tjerë, kërkonin 200 euro për të kaluar në Greqi,

Policia e Beratit ka vënë në pranga 4 persona, njëri prej të cilëve punonjës policie. Shtetasit u kapën në Kakavijë duke kaluar drejt Greqisë 2...

Tiranë, arrestohen dy persona, shpërndanin drogë në lokalet e ish-bllokut

Janë arrestuar dy persona për shpërndarje kokaine në lokalet e natës në Tiranë Policia ka finalizuar operacionin e koduar “Bear”, gjatë të cilit janë  vënë...

Gramsh/ Arrestohet 30-vjeçari, i gjenden municione në banesë

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi në banesën e tij në fshatin Pishaj të Gramshit janë gjetur mijëra fishekë. Bledar Kumrija u arrestua nga...

Durrës/ 16-vjeçari plagoset me biçak nga bashkëmoshatari pranë shkollës

Një 16-vjeçar është plagosur me thikë në këmbë nga një bashkëmoshatar i tij, në lagjen 16 në qytetin e Durrësit në afërsi të një...

Tiranë, gjendet trupi i pajetë i një të moshuari në Kombinat

Mëngjesin e së enjtes ësstë gjetur turpi i pajetë i një të moshuari në zonën e Kombinatit, në Tiranë. 71-vjeçari me inicialet Y.H është gjetur...

Drejtori i CIA John Brennan, vizitë të papritur në Tiranë

Në fshehtësi të plotë, ashtu si dhe e kërkon sëra, ka qenë mysafir në Tiranë drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), John Brennan. Mësohet...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...