KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Buxheti i ri i Tiranës, Veliaj: Do jetë 30% më i lartë

Bashkia e Tiranës do të ketë një buxhet më të madh për vitin 2017. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka prezantuar piketat dhe...

Konflikti në Shkodër/ Basha: Kur Rama është shkelësi më i madh i ligjit, revolta është zgjidhja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ashpër në Facebook lidhur me incidentin e regjistruar sot në Shkodër mes tregtarëve të duhanit dhe...

Ndahet nga jeta akademiku Arben Puto

Ka ndërruar jetë akademiku dhe historian i njohur Arben Puto. Profesori mbylli sytë në moshën 92-vjeçari. Arben Puto, ka një karrierë të gjatë akademike, një...

Vlorë/ Vritet pranë banesës së tij 23-vjeçari

Një 23-vjeçar është vrarë me armë zjarri mesditën e të premtes në fshatin Vranisht të Vlorës. Nga burimet e policisë bëhët me dije se viktima...

Shpërthimi në rafinerinë e naftës në Ballsh, ISHTI: Nuk u respektuan rregullat teknike

Inspektorati Shtetëror Teknik ka reaguar për ngjarjen e mbrëmshe në Ballsh, duke u shprehur se shkaku i shpërthimit të impiantit të përpunimit të naftës...

Përmbytjet/ Forcat e Armatosura në gatishmëri maksimale

  Angazhim në ndërtim urash e rrugësh në Vlorë, Tiranë e Peshkopi. Ndërhyrje në Shkodër, Lezhë e Krujë Reshjet e dendura që kanë përfshirë të gjithë...

Lezhë/ Të shtëna me armë zjarri, humb jetën 28-vjeçarja

Policia bën me dije se  28-vjeçare që u plagos me armë zjarri pranë një parukerie në qytetin e Lezhës, ka ndërruar jetë. Policia ka identifikuar...

Shkodër/ Përplasje fizike mes tregtarëve të duhanit dhe inspektorëve të Doganës (foto+video)

Aksioni antiduhan i Drejtorisë së Doganave në Shkodër ka shpërthyer në përplasje fizike mes tregtarëve dhe ispektorëve të doganës, praditen e sotme. Shefi i krimit ekonomik...

Përgjysmohen shkarkimet nga Vau Dejës, kaskada e Drinit nën kontroll

Pas ndërprerjeve të shumta të energjisë elektrike për shkak të motit të keq rikthehet në normalitet furnizimi me energji elektrike. Ministria Energjitike ka bërë...

Moti/ Të premten rikthehen reshjet intensive në veri të vendit

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se pasditen e së premtes në veri të vendit do të rikthehen reshjet e dendura të shiut të...

Lajmet e fundit

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...