KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

“Varroset” nën beton muri antik i Durrësit

Muri antik i Durrësit ka nisur të rrethohet me beton. Qindra qytetarë janë të shqetësuar për ‘varrosjen’ që po i bëhet këtij qyteti. Bëhet...

Takimi i Brukselit/ Ramush Haradinaj: Mustafa dhe Thaçi kukulla të Serbisë

Haradinaj prokurorëve serbë për rastin e tij: Kryeqyteti im nuk është Beogradi. Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka cilësur kukulla...

Elbasan/ Plagoset me armë zjarri një grua 67 vjeçe

Një grua 67- vjeçe është qëlluar me armë zjarri në qytetin e Elbasanit në rrugën “5 maji”. Raportohet se plagosja ka ndodhur gjatë një konflikti...

Durrës/ Një nxënës plagoset me thikë

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes Një nxënës ka mbetur i plagosur me thikë në krah dhe në shpatull pas një sherri mes shokëve të...

Samiti Ballkanik i Triestes/ Nën sekretari Italian i shtetit në Tiranë, nisin përgatitjet

Takimi do të zhvillohet në Trieste më 12 korrik 2017 Nën Sekretari i Shtetit për Punë të Jashtme, Hon. Vincenzo Amendola, u takua sot në Tiranë...

Bushati takohet me Mogherinin, diskuton zhvillimet e fundit në rajon

Bushati: Shqipëria e angazhuar për një rajon të sigurt Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar me përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të...

Kërcënoi se do të vetvritej, zbret nga oxhaku punëtori i rafinerisë

Kompania negocion me punëtorin: Do të marri pagat e prapambetura Ka zbritur nga oxhaku i rafinerisë së naftës Agim Myrdiu, punëori që kërcënonte se do...

Rama: 600 mijë shqiptarë të pasiguruar do të marrin ilaçet e rimbursueshme

Rama: Nga muaji shkurt nuk do të ketë më receta dore, por vetëm receta elektronike Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se falë reformave të ndërmara...

“O ba të lutem zbrit poshtë”. Të qarat dhe lutjet e fëmijës së naftëtarit që po kërcënon me vetvrasje (video)

"O ba të lutem zbrit poshtë, o ba të lutem..." Janë këto lutjet e një vogëlushi që mes të qarash i kërkon babait të...

Basha fton qytetarët të propozojnë deputetin e tyre

Basha: Ushtrimi i të drejtës për t’u vetëqeverisur, kthen besim tek politika Kryetari i Partisë Demoktatike Lulzim Basha ka ftuar të gjithë anëtarët, mbështetësit e ...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...