KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Protestat në Fier/ Prefekti: Nuk do e firmosë vendimin e Këshillit bashkiak për landfillin

Prefekti i Fierit, Xhevit Bushaj nuk do të firmosë vendimin e Këshillit bashkiak për landfillin e Mbrostarit. Pas takimit me banorët protestues, prefekti  Bushaj...

Shpëtim Idrizi: Tek unë takohet miti i Gegut dhe i Toskut

Nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi ka mbajtur një fjalë të shkurtër në galanë përmbyllëse të Samitit të Diasporës. Ai ka shpallur një program mirëfilli politik...

Rama: Ndryshimet në shëndetësi po ndodhin, por duhet kohë për të përfunduar

Kryeministri Edi Rama mbrojti reformën në shëndetësi duke thënë se ndryshimet janë duke ndodhur në këtë sistem, megjithëse se procesi është ende larg së qënit...

Shkodër/ Dy pedagogë dhe 3 studentë arrestohen për korrupsion

Dy pedagogë të lëndës së Historisë, tre studentë në Universitetin “Luigj Gurakuqi” si dhe një përgjegjës rojesh private të Shkodrës kanë përfunduar në prangat...

Debate të forta në Komisionit e Shëndetësisë, Vokshi Beqajt: Nesër në prokurori

“Sot me vezë dhe domate, nesër në prokurori. Besova se vezët dhe domatet e mëngjesit do ua kishin ndryshuar raportin me të vërtetën. Ju...

Kanabisi/ Manjani: Ka pasur arrestime të peshqve të mëdhenj, po hetohen intesivisht

Ministri i Drejtesisë Ylli Mnjani duke folur rreth çështjes së kanabisit në vend është shprehur se "ka pasur arrestime të peshqve të mëdhenj, po...

Nuk lejoi Ramën të marë fjalën, përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi deputeti Noka

Byroja e Kuvendit vendosi që të përjashtojë deputetin Noka me 10 ditë nga punimet e parlamentit. Taulant Balla shpjegon se për rastin e deputetit Noka...

Mirela Sula refuzon të marrë çmimin në Samitin e Diasporës

Gazetarja dhe psikologia Mirela Sulaj e cila drejton "Global Woman" ka refuzur të marrë çmimin që i ishte akorduar asaj në Samitin e Diasporës. Sulaj...

Oda Dibrane, një vazhdimësi e traditës dhe folklorit tonë të pasur (video+foto)

Oda Dibrane ka hapur dyert e saj për artistët e ardhur nga të gjitha trevat e Shqipërisë, Kosovës, Gostivarit, Rekës dhe Malit të Zi. Në...

Kodheli: Kontratë me SHBA për 250 mjete të blinduara

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka deklaruar se "Brenda 10 ditësh do të bëjnë kontratë me SHBA për të marrë 250 mjete të blinduara....

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit/ Kurti, Osmani dhe Konjufca homazhe tek varri i heroit të Kosovës

Sot janë bërë 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit të LDK-së dhe deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra më 6...