KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Deputeti Noka futet me forcë në Kuvend pas përjashtimit të tij

Deputeti i partisë demokratike Flamur Noka nuk ka pranuar të largohet nga salla e kuvendit pas përjashtimit të tij. Drejtuesja e seancës, Valentina Leskaj ka...

Veliaj: Qytetarët në vendimmarrje, standard i bashkisë së Tiranës

Qytetarët në vendimarrje, Bashkia e Tiranës nënshkroi memorandumin mes Këshillit të Europës dhe Ambasadës Zvicerane. Veliaj tha se bashkia e Tiranës e ka bërë standard...

Balla: Seanca plenare nuk vazhdon pa përjashtimin e Flamur Nokës

Deputeti Taulant Balla deklaroi se deputetët socialistë do të kërkojnë përjashtimin e deputetit Noka nga seanca plenare dhe informoi se do të mblidhet Byroja...

Jep dorëheqjen Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave të Pista

Drejtori i Përgjithshëm i Parandalimit të Pastrimit të Parave të Pista, Alket Hyseni ka dhënë sot dorëheqjen. Ende nuk dihehen shkaqet se pse Hyseni ka...

Nishani kundër OMN, kërkon zbatim të Kushtetutës

Lidhur me shqetësimin e ministrit të Drejtësisë, për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit, dhe...

9-vjetori i pavarësisë/ Donald Trump letër urimi Kosovës

Me anë të një letër urimi Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka ururar  Presidentin e  Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,...

Artan Gaçi: Gati të lë mandatin nëse vërtetohen akuzat e prokurorisë

Deputeti i Partisë Socialiste Artan Gaçi, ka deklaruar se e është gati të lërë mandatine  deputetit, nëse vërtetohen pretendimet e prokurorisë. Sipas Prokurorisë, Gaçi rezulton i gjobitur...

Grabitja e Qafë-Kasharit/ Gjykata lë në burg Neim Avdulajn dhe Ernest Kupën

Gjykata ka lënë në burg Neim Avdulajn dhe Ernest Kupën dy nga katër të arrestuarit për grabitjen e ndodhur në Qafë Kashar. Neim Avdulaj ka...

Tiranë/ Sekuestrohen 45 kg tritol, në pranga 38-vjeçari

Policia e Tiranës, ka sekuestruar paraditen e sotme 45 kg tritol dhe ka vënë në pranga një 38-vjeçar. Personi e arrestuar është shetasi  Ylli...

Meta në Vjenë: BE mos ta shohë Ballkanin si një lagje, por rajon të integruar

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi nga Vjena se Bashkimi Europian nuk duhet ta shohë Ballkanin si një lagje, por një rajon i integruar...

Lajmet e fundit

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...