KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Rama: Përrallat e konçesioneve s’i beson njeri, kemi rritje ekonomike

Rama: Shumë shpejt do të miratojmë në Kuvend statusin e naftërit Kryeministri u është përgjigjur akuzave sa i takon konçesioneve në shëndetësi duke thënë se...

Ligji i mbetjeve/ Shalsi: Po përdoret nga qaramë në rrugë e deputetë intrigantë

Deputeti Eduard Shalsi është shprehur për ligjin e mbetjve se me përgjigjen nga BE edhe ato deputetë skeptikë apo qaramë që kanë mbetur në...

Dhuna ndaj grave, Klosi prezanton fushatën: “Unë zgjedh të jetoj pa dhunë”

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi ka prezantuar  sot fushatën sensiblizuese kundër dhunës ndaj grave “Unë zgjedh të jetoj pa dhunë”. Ministri Klosi...

Meta takon Presidentin e Bundestagut Gjerman, Lammert: Vazhdoni me inplementimin e reformave

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ndodhet në Berlin ku po zhvillon një takim me Presidentin  e Bundestagut Gjerman Prof. Dr. Norbert Lammert. Kryetari i Kuvendit...

Dita e Falenderimeve, Trump bën thirrje për unitet

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump  në fjalimin e mbajtur me rastin e Ditës së Falenderimeve, vuri theksin për...

AKIP protestë para parlamentit kundër ligjit të mbetjeve

Aktivistë të AKIP po protestojnë përpara Parlamentit që prej mbrëmjes së djeshme kundër ligjit që lejon importin e mbetjeve. Protestuesit pretendojnë se policia ka ndërhyrë...

Brisida Shehaj jep dorëheqjen nga zv-Ministrja e Ekonomisë

Zëvendës Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Brisida Shehaj është dorëhequr nga detyra që mbante. Mësohet se Shehaj i ka dorëzuar ditën e djeshme kryeministrit Rama dorëheqjen,...

Idrizi: Rama nuk tha as më shumë e as më pak, por të vërtetën

Nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi i ka çmuar qëndrimet e kreut të qeverisë Rama në lidhje me Çështjen Çame, por dhe problemet e tjera...

Rama: Popullsia çame u çrrënjos nga trojet e veta, të lejohen të kthehen në shtëpitë e tyre, pronat e tyre

Fëmijët shqiptarë do ta mësojnë se ka një vend që quhet Çamëri, ku jetonin shqiptarë e sot nuk mund të kthehen në trojet e...

79% e gjyqtarëve të apelit nuk i kanë të justifikuara pasuritë me të ardhurat e deklaruara

Zëri i Amerikës do të transmetojë një seri materialesh investigative rreth sistemit të Drejtësisë në Shqipëri, pasurive të personave që punojnë në këtë sistem,...

Lajmet e fundit

Burri ekzekuton gruan pranë Gjykatës së Elbasanit

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të gjykatës në Elbasan. Raportohet se të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të enjte pranë Gjykatës së Elbasanit . Mësohet se ngjarja ka ndodhur mes një çifti bashkëshortësh. Nga...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...