KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Ervin Bushati: Pak shpirtra të gjallë e dinë tragjedinë e madhe të Çamërisë

Deputeti socialist: Si e njoha historinë e Çamërisë përmes gjyshit tim, përfaqësues i Shqipërisë në Delegacionin Ndërkombëtar për genocidin në Greqi, në vitin 1947. "E...

Kurbin, arrestohet 21-vjeçari me 20 kg kanabis

Forcat e policisë së Lezhës kanë kanë sekuestruar 20 kg kanabis sativa, gjatë operacionit të koduar "Nënkalimi", në Kurbin. Gjithashtu, blutë kanë arrestuar 21-vjeçarin Eduard...

Sdudimi i OSBE/ Shifrat e frikshme, 52% e shqiptarëve duan Enver Hoxhën

Duket që dashuria për Enver Hoxhën ndër shqiptarët ende nuk ka shteruar Të paktën kështu thotë sdudimi i mbështetur nga OSBE dhe ralizuar nga IDRA,...

Golem/ Vetëvaret 54-vjeçari në banesën e tij, lë një letër për motrat dhe vëllezërit

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik këtë të martë. Një 54-vjeçar në Golem i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur...

Aksident në Korçë, humb jetën 78-vjeçari

Mëngjesin e sotëm një 78-vjeçar i cili po udhëtonte me biçikletë është përplasur për vdekje nga një kamion në unazën e qytetit të Korçës,...

Bylykbashi: Përkthimi i ligjit të dërguar në Komisionin e Venecias ka qenë i gabuar, ja faktet

Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas deklaratës së ambasadorit amerikan, Donald Lu, se “ligji i vettingut po vonohet nga frika”. Në një konferenc...

Dhuna në familje/ Manjani: Ti lemë historitë në mbrojtje 2 metra apo 3 metra

Ti lemë historitë në mbrojtje 2 metra apo 3 metra. Viktima dhe agresori nuk mund të jetojnë bashkë. Jo tolerancë, agresori dhe viktima nuk...

Beqaj jep me koncesion laboratorët e analizave/ Vasili: Ky model nuk është parë askund

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka konfirmuar se kompania e cila do të marrë me koncesion shërbimin laboratorik publik në 18 spitale të vendit,...

Tropojë, Basha: Vendi është robëruar nga një kastë të korruptuarish

Kryetari i Partisë Demokratike Basha tha se vendi është robëruar nga një kastë të korruptuarish dhe kriminelësh të cilët kanë vetëm një interes, të...

Propozimi, Komisioni i Ligjeve: 10 mln lekë shtesë fondit për Presidencën

Komisioni Parlamentar i Ligjeve i ka rekomanduar këtë të martë Komisionit të Ekonomisë një shtesë fondi prej 10 milionë lekësh për buxhetin e intitucionit...

Lajmet e fundit

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...