KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Temperaturat nën 0, në Kukës e Korçë reshje dëbore

Meterologët parashikuan ditën e martë kur temperaturat do të zbrisnin nën 0 gradë celcus. Ashtu siç ishte paralajmëruar, Shqipëria është gdhirë këtë të martë...

Basha nga Përmeti: PD pranë njerëzve, të zgjidhim hallet e tyre

“Hapje, bashkim, qëndrim pranë njerëzve”. Kjo ka qenë porosia e kryetarit të PD, Lulzim Basha për demokratët e Përmetit. Në një takim të zhvilluar me...

Durrës/ Dhunë në familje, i hedh ujë të nxehtë në trup bashkëshortes

Në familjet shqiptare vazhdon te mbetet mjaft shqetësuese dhuna në familje. Rasti i fundit është shënuar në qytetin e Durrësit ku një 35-vjeçar ka djegur...

Kukës, arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim nga Finlanda

Një 26-vjeçar nga Mitrovica është arrestuar nga policia kufitare në doganën e Morinës pasi rezultonte i shpallur në kërkim nga autoritetet finlandeze me akuzën...

Shqipëria, shteti me dokumentin themelor të humbur

Në foto shihni një kopje të dokumentit të pavarësisë. Firmëtarët e kësaj shpallje janë themeluesit e mëvetësisë së Shqipërisë. Ky dokument me vlerë të paçmuar...

“Dhuro Dashuri”, lëvizja që e feston Flamurin me bamirësi

Ka mënyra nga më të ndryshmet në kremtimin e Ditës së Pavarësisë. “Dhuro Dashuri” ka zgjedhur që festojë duke bërë bamirësi. Nxënësit e klasë së...

Shkodran Mustafi: Nga zemra dua të ju uroj të gjithëve 28 nëntorin. Kurrë mos harroni se nga vini

Shkodran Mustafi futbollisti  me origjinë shqiptare që ka zgjedhur të përfaqësojë Gjermaninë në rang kombëtar, por kurrë nuk e ka mohuar origjinën e tij. 24-vjeçari...

Humb jetën aktorja Elida Cangonji

Aktorja dhe mjekja e njohur Elida Cangonji është ndarë sot nga jeta. Pas një jave e shtruar në spital për leuçemi akute, aktorja ndërroi...

Durrës, shoku plagos me armë zjarri një 42 vjeçar

Një 42 vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme (28 nëntor) në qytetin bregdetar të Durrësit, pas një konflikti me...

Rama takon Presidentin e Bundestagut gjerman: Mbështetje e qartë për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në Gjermani, ka zhvilluar një takim edhe me presidentin e Bundestagut gjerman, Norbert  Lammert. Sipas kryeministrit Rama, edhe gjatë këtij takimi...

Lajmet e fundit

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....