KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Lirimi i Berishës nga burgu, Donald Lu: E papranueshme, gjykata të korruptuara

Ambasadori Amerikan në Tiranë Donald Lu e quan të papranueshme lirimin nga burgu të ish-kreut të "Bandës së Durrësit", Lulzim Berisha, i njohur ndryshe...

Analistët shqiptarë në shërbim të Greqisë, “masakrohen” në rrjetet sociale (video)

Televizioni shtetëror grek ERT ka bërë një dokumentar, për shkeljet që sipas tij, po i bëhen minoritetit grek në Shqipëri. Emisioni i referohet prishjes së...

Shqipëria si ishte- foto nga viti ’90

Sot Shqipëria përkujton Ditën e Rinisë, 8 dhjetorin e vitit 1990, kur të rinjtë u ngritën në protesta për të sjellë pluralizmin duke rrëzuar...

Port Durrës/ Sekuestrohen 30 kg heroinë, arrestohet shoferi i kamionit

30 kg heroinë janë sekuestruar ditën e djesme në Portin e Durrësit. Policia informon se droga ishte e ndarë në 52 pako me pesha...

21 vjeçarja humb kontrollin e mjetit, aksidenton fëmijën 9 vjeç

Një fëmijë 9 vjeç me inicialet N.K është aksidentuar rëndë nga një automjet që drejtohej nga një vajzë 21-vjeçare. Policia informon se aksidenti ka ndodhur...

Autobusi i linjës Patos-Fier përplas këmbësorin

Një autobus i linjës Patos-Fier pa përplasur një 58-vjeçar ku më pas ka humbur jetën në Fier pasditen e sotme. Aksidenti ka ndodhur në vendin e...

Pezullohet polici kufitar, dhunoi qytetarin jashtë orarit të punës

Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit Korçë pezulloi nga detyra punonjësin e Policisë Inspektor Gjergji Gjorgji, pasi dyshohet për plagosje të lehtë të një shtetasi. Ndaj tij,...

Dita e Rinisë/ PD homazhe tek busti i Azem Hajdarit

Në Ditën e Rinisë Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe pranë bustit të Azem Hajdarit te Qytet Studenti. Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat vlerësoi...

Hamburg- Bushati: Jo diskutime për Kosovën, pa Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Këshillin e 23-të të Ministerialit të OSBE-së në kuadër të kryesisë  gjermane. Bushati  theksoi se  në sfidat e...

Gramsh/ Gjendet i pajetë një 40 vjeçar i mbytur në Devoll

Një trup i pajetë është gjetur në afërsi të Kishës Ortodokse Gramsh, në buzë të lumit Devoll. Bëhet me dije se viktima është shtetasi Astrit...

Lajmet e fundit

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...

554 raste të reja me COVID dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar 554 raste të reja me COVID nga 3477 testime të kryera në total....