KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Edi Rama: Edhe Zeusi na del çam

"Shpresoj që fqinjët mos ankohen se e bëmë edhe Zeusin çam. Ajo që desha të them është që gara me mitet nuk i ka...

Mesila Doda: Duam Shqipërinë as të madhe e as të vogël, por aty ku e ka vënë Zoti

Fuqia e ndryshimit është vetëm brenda nesh, duhet t’i japim jetë një besëlidhje të re e të përbashkët, duhet të tejkalojmë vetveten e të...

Elvis Rroshi tërhiqet nga dorëheqja

Kryetari i Bashkisë së Kavajës deklaroi në një status në Faceebook se ka siguruar dëshminë e penalitetit nga Italia ku rezulton komplet i...

Idrizi: Betohem solemnisht se nuk lejojmë varrezë të re greke

Greqia të lejojë varreza të civilëve shqiptarë çamë, kryesisht gra, pleq dhe fëmijë, sepse vetëm ata mbetën në territorin e saj, dhe një monument...

Idrizi: Çështja e Çamërisë s’është bisedë kafenesh, por çështje e dipolomacisë publike

"Kam një kërkesë njerëzore për Kotzias: Pse nuk i lejojnë çamët e moshuar të shkelin edhe një herë në trojet e tyre?! Ata nuk...

Skënderbeu jeton në skamje

Nga Ahmet Zani Një Skënderbe, por i varfër ndodhet në fshatin Zhejë të Kurbinit! Djaloshi 15 vjeçar është pagëzuar me këtë emër nga babaj i...

Qeveria vendos mesataren 6 për studimet e larta

“Për të gjithë kandidatët, të cilët kanë përfunduar nivelin e arsimit të mesëm të lartë, nota mesatare për pranim në programet e studimeve të...

Shpallet në kërkim kryetari i PR-së së Vlorës

Pëllumb Petriti akuzohet si i implikuar në dosjen e fallsifikimit të dokumenteve për 220 ha tokë në Gadishullin e Karaburunit me vlerë 100 milionë euro Kryetari i...

Tirana, qyteti pa trotuare, i pushtuar nga betoni

Rama e Basha dy kryebashkiakët që i vodhën rrugën qytetarëve. Betonizimi si mallkim që po i ndjek pas kryeqytetasit edhe nën qeverisjen e Erjon...

Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi

"Qenkam dënuar, kur isha adoleshent në kampin e refugjatëve, por nuk e paskam ditur" Jep dorëheqjen Elvis Roshi. kryebashkiaku i Kavajës. Pas një përpjekje të gjatë Roshi...

Lajmet e fundit

“Bebi juaj ka vdekur pas lindjes”, infermierët mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro

Anëtarët e një sindikate e konsideruar "korrje foshnjash" dhe trafikim të fëmijëve janë arrestuar në Gana. Këto arrestime vijnë pas një operacioni të ashpër ku...

Universitetet mbyllur, fushata hapur!

Nga Elona Caslli Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve quhet Mira Rakacolli. Rakacolli bashkë me komitetin kanë marrë vendime nga më të çarturat gjatë kohës...

Shkeli masat anti-Covid, qeveria dëbon diplomatin rus nga Shqipëria

Shqipëria ka shpallur ‘non grata’ një diploma rus pasi ky i fundit mësohet se ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme masat anti-covid-19, “Qeveria Shqiptare...

521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima. Ndërkohë...

A do të vijojë mësimi online në universitete? Merret vendimi për studentët

Ministret Ogerta Manastirliu dhe Evis Kushi, kanë zhvilluar një dëgjesë me Komitetin Teknik të Ekspertëve për mësimin në universitete. Gjatë fjalës së saj, Manastirliu tha...