KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Dibër, arrestohet 45-vjeçari, kapet duke transportuar kanabis

Policia e Dibrës ka sekuestruar mbrëmjen e djeshme 5 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar shtetasin Arjan Çela. Arrestimi i 45-vjeçarit u krye në aksin...

Korça përrallore në prag të festave të fundvitit

Pamje mahnitëse kanë mbuluar Korçën në prag të festave të fundvitit. Fotografi me pamje fantastike të qytetit shfaqen këto ditë dhjetori në prag të...

Sarandë/ Furgoni përplas fëmijën 7-vjeçar, niset me helikopter drejt Tiranës

Një fëmijë 7 vjeçar është plagosur rëndë nga një furgon paraditen e së dieles në qytetin e Sarandës. Për pasojë, i dëmtuari u dërgua në...

Kryeministri i Kosovës dhe homologu i tij malazez takim sekret në Shkodër

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, homologu i tij malazez Dushko Markoviç dhe delegacionet përkatëse kanë zhvilluar një takim që mund të konsiderohet sekret në...

Qeveria financon 660 milionë lekë për Spitalin Universitar të Traumës

  Qeveria ka dhënë një fond prej 660 milionë lekësh për sallat e reja kirurgjikale, aparaturat e ekografisë dhe pajisje të tjera mjekësore për Spitalin...

26 vjetori i themelimit të PD/ Basha: Kryetari të zgjidhet çdo dy vjet, PD po shkon drejt hapjes

Në kuadër të 26 vjetorit të krijimit të saj, Partia Demokratike ka organizuar sot ‘Open Day” përpara selisë së partisë Kreu i saj, Lulzim Basha...

Zgjedhjet 2017, Ministri Tahiri miraton udhëzimin për listat e zgjedhësve

  Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka miratuar udhëzimin për nisjen e procedurave të hartimit të listave zgjedhore në kuadër të zgjedhjeve të...

Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut/ PDIU: Me Çështjen Çame deri në zgjidhjen e plotë

Në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, faktorët politik të zgjdhjes së Çështjes Çame, PDIU dhe Shoqata “Çamëria” premtojnë se nuk do të...

Fotolajm/ Nazistët grekë të kohëve të sotme që kërcënojnë Shqipërinë

Ministri grek i Mbrojtjes i shoqëruar nga Ilias Kasidiaris dhe Kristos Papas të njohur botërisht si admirues të flaktë të Hitlerit Ministri i mbrojtjes greke,...

Itali- Plagosi me thikë gruan dhe vajzën, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka arrestuar një 50-vjeçar shqiptar pasi dyshohet se ka qëlluar disa herë më thikë bashkëshorten e tij dhe vajzën 23-vjeçare. Mediat italiane shkruajnë...

Lajmet e fundit

Trajleri përplaset me dy makina në Rrugën e Kombit, 1 i vdekur

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në “Rrugën e Kombit”, në afersi të qytetit të Rreshenit. Gazetari Gjergji Figuri raporton në aksident...

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...