KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

PDIU: Qëndresa e popullit turk, mbrojti demokracinë (ndiqni live zhvillimet turke)

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka qenë e para nga forcat politike shqiptare që lëshoi një deklaratë në lidhje me grushtin e dështuar të...

Basha-Ramës: Lëri talljet, reforma vetëm sipas Venecias

Kryetari i opozitës i përgjigjet menjëherë dhe negativisht ftesës së kryeministrit për reformën në drejtësi Pak çaste pasi Rama i ka shkruar Bashkës duke e...

Rama-Bashës: Letër të kam çu

Kryeministri i shkruan kryetarit të opozitës për refomën në drejtësi, e uron edhe për ditëlindjen e vajzës Nga Edi Rama I nderuar kryetar i Partisë Demokratike, I...

Lu: Reforma do miratohet! Rama dhe Basha të ngujohen përjetë

Ambasadori i SHBA-së: “Gjysmë ore më parë pyeta se kush ka më shumë frikë nga kjo reformë. Krerët e krimit të organizuar, gjyqtarët e...

Reforma në drejtësi, Rama: Lulzim Basha ka kohë deri më 21 korrik ora 10

Kryeministri rama ka thënë fjalën e tij të fundit për reformën në drejtësi. Ai i ka dhënë kohë opozitës deri në ora 10 të...

Basha-Ramës: Mos iu shmang përgjësisë, propozimin e ke mbi tryezë, ta votojmë

Kreu i Partisë Demokratike ka reaguar pas propozimit të kryeministrit Rama për reformën në drejtësi. Në një deklaratë për mediat, Basha thotë se reforma nuk...

Vangjel Dule, deputeti i Asamblesë anti-amerikane

Nga Arben Llalla Këto ditë mediat e Tiranës lajmëruan se deputeti Vangjel Dule është zgjedhur kryetar i komisionit të përhershëm për të drejtat e njeriut...

Mustafa: Demarkacioni kusht për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

  Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se demarkacioni me Malin e Zi është interes shtetëror dhe në interes të shtetit, prandaj, sipas tij, duhet ikur...

Idrizi takon ambasadorët/ Neni 88 le të kalojë në referendum

Sot pasdite, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi është takuar me ambasadorin e SHBA, Donald Lu dhe ambasadoren e BE, Romana...

Simona Scacheri: 11 arsye për ta vizituar Shqipërinë

Udhëtimi i italianes nëpër Shqipëri: Nuk mund të heshtësh, duhet t’ua thuash të gjithëve që Shqipëria është një vend i mrekullueshëm Shpesh ndodh që të huajt...

Lajmet e fundit

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...